Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen (nem lelki) okok...

Milyen (nem lelki) okok okozhatnak falásrohamot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már folyamatban van a kivizsgálás, hogy kiderítsük, mi lehet a háttérben, mielőtt azt mondjuk rá, hogy lelki okai vannak.


Szimplán érdekel, hogy mi okozhat falásrohamokat.

Tudtommal vitaminhiány is, mi erre gyanakszunk.


23/N



2023. febr. 10. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Túl alacsony, túl drasztikusra csökkentett kalóriabevitel. Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Kialvatlanság például. Meg a havi előtti időszakban megnőhet az étvágy, de ez gondolom ismerős. Nem kiegyensúlyozott étrend is akár, meg hát amit az első válaszoló írt, egyértelműen.
2023. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Kicsit pontosabbat tudnál írni, hogy mikor jelentkezik a falásroham, milyen tünetekkel, inkább éhséget érzel vagy sóvárgást, milyen jellegű ételek iránt stb.?

Egyébként lehet inzulinrezisztencia, cukorbetegség, savtúltengés. Van valami ritka betegség, aminek egyik tünete, hogy nagyon ideges lesz az ember az éhségtől. Sajnos már nem emlékszem, milyen betegség az.

Pajzsmirigy túlműködés is fokozott éhséget okoz, ilyenkor azonban hízás nem nagyon társul hozzá, sőt akár fogyás lehetséges emelt energia bevitel mellett is.

Lehet hormonális zavar, akár vitamin hiány, bár az elég extrém esetben okoz falásrohamot.

2023. febr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt sajnos más lesz a háttérben, amióta feltűnt, hogy vannak falásrohamaim, azóta jobban odafigyelek az étrendemre, mert én is olvastam, hogy talán emiatt van, de hiába étkeztem úgy, hogy az jó legyen (normális ételeket és sokszor ettem, plusz kicsit nasiztam, amikor megkívántam). Ezek után sem múlt el.


Azt kifelejtettem, hogy egy orvos azt mondta, hogy látszik a körmeimen a vitaminhiány.


Amúgy van, hogy olyan éhséget érzek, hogy kiennék 3 hűtőt, de van, hogy sóvárgok. Általában a hamburger és a csoki után. Próbáltam már azt is, hogy beillesztem ezeket az étrendembe, de úgy sem múltak el, teljesen random jelentkeznek ezek. Független a lelki állapotomtól… Oké, nyilván jól esik valami finom kaja, amikor szomorú vagyok, de az nem embertelen mennyiségben.


A pajzsmirigyem normális, átlagos az alakom is. Bár hetente vagy 2-3 hetente azért van falásrohamom, szóval egy nagyon pici felesleg akad, de ez olyan 4-5 kiló lehet talán.

2023. febr. 10. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1500-1800 között

160cm vagyok

2023. febr. 10. 16:20
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Falásrohamok kiváltó okai lehetnek különböző fizikai tényezők, például:


1. Alacsony vércukorszint: A vércukorszint csökkenése (hipoglikémia) kiválthatja a falási rohamot, mert az agy glükózhiányt észlel, és az éhségérzetet erősíti.


2. Ételintolerancia: Bizonyos ételek, például a tejtermékek vagy a glutén, okozhatnak emésztési problémákat, ami éhségérzetet, puffadást vagy fájdalmat okozhat, ami végső soron falási rohamhoz vezethet.


3. Stressz: A stressz növelheti az étvágyat, ami előidézheti a falási rohamokat.


4. Alváshiány: Az alváshiány csökkentheti az éberséget és az energiaszintet, ami azt eredményezheti, hogy az ember többet eszik, mint amennyire valójában szüksége van.


5. Gyógyszerek mellékhatása: Bizonyos gyógyszerek, például az antidepresszánsok vagy az antipszichotikumok, növelhetik az étvágyat és az élelmiszer iránti vágyat.


6. Hormonális egyensúlyhiány: A hormonok szabályozzák az étvágyat és az éhségérzetet. Bizonyos hormonális rendellenességek, például a pajzsmirigy-alulműködés vagy a policisztás ovárium szindróma, befolyásolhatják az étvágyat és a súlygyarapodást, ami falási rohamokhoz vezethet.


7. Bizonyos betegségek: Néhány betegség, például az Alzheimer-kór, a Prader-Willi-szindróma vagy az éjszakai alvajárás, okozhatnak túlevést vagy falási rohamokat.

2023. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!