Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyókúra közben ha rám tőr a...

Fogyókúra közben ha rám tőr a falásroham mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Időnként rámtőr, hogy ennék egy kis csokit például, de nem tudok csak egy kockát enni hanem megeszem az egész táblát. Más is küzd ezzel?

2021. márc. 10. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Ezért nem kell fogyózni és megvonni magadtól dolgokat.


Ha mindent ennél mértékkel, akkor nem zabálnád aztán össze a fél világot.

2021. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában hány kalóriát szoktál enni egy nap? És miket?

Valószínűleg éhezteted magad, rettentő keveset eszel és azért vannak falásrohamaid

2021. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt tudod tenni ellene, hogy egy életre felhagysz a fogyókúrával, és eszel normálisan az étvágyad és az energiaigényed szerint.

A legtöbb nő, aki fogyókúrára adja a fejét, élő halott, mert 1000 kcal körüli táplálékbevitelen tengődik, és közben el is hiszi, hogy attól lesz boldog, ha lefogy. Közben egyszerűen csak kivonja magát a forgalomból az önéheztetéssel.

2021. márc. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1000-1200 kcal körül próbálok enni mert ha többet eszek nem tudok fogyni mivel alacsony vagyok 155cm. Sajnos nehezen találom meg az egysúlyt akármilyen egyszerűnek is tűnik.
2021. márc. 11. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

"1000-1200 kcal körül próbálok enni mert ha többet eszek nem tudok fogyni mivel alacsony vagyok 155cm. Sajnos nehezen találom meg az egysúlyt akármilyen egyszerűnek is tűnik."


Ez mindössze annyit jelent, hogy a sok önkorlátozással már tönkretetted az anyagcserédet. Egy átlagosan aktív életvitel mellett 2000 kcal-tól sem kellene híznod. Az egyensúly az, hogy eszel étvágy szerint, és közben azt az életet éled, amit igazán szeretnél. Ezzel a kalóriabevitellel csak parkolópályára teszed magad, semmire nem lesz energiád, ezért vannak falásrohamaid.

El kell felejteni, mit mondanak a kalkulátorok, hogy állítólagosan hány kilónak kell lenned. Annyinak, amennyin a tested jól érzi magát.

2021. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
91%

Eddig kb hány kalóriát ettél naponta? Ha megvolt a szokásos 2000, akkor az 1000-1200 az elég kevés. Nagyon hirtelen csökkentetted az energiabeviteledet, ezért vagy rosszul.

Én pont hízni szeretnék. Beszéltem egy dietetikussal, ő azt mondta, napi kalóriamennyiségemet emeljem 500-al.

->Szerintem neked is elég az 500 (mármint az 500al kevesebb :D ) a havi 1-2 kilós különbözet eléréséhez.

Ha nem tudod számokban mérni, mennyit ettél eddig, akkor az adagjaidat alakítsd át.

Egyél azt, amit eddig is ettél, csak pl az ebédnél több levest és zöldköretet és kevesebb sültkrumplit/desszertet szedj a tányérra.

Ha meg szoktál nassolni, akkor egyél inkább popcornt/ubit/zellerszára/répát/epret stb, amiben kevesebb kalória van.

A fehérjebevitelre meg külön érdemes odafigyelni. Legyen meg legalább a 0,8/1 gramm/kg naponta, hogy ne gyengülj el, és szedjél sok vitamint!! :)

2021. márc. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!