Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni falásroham ellen?

Mit lehet tenni falásroham ellen?

Figyelt kérdés

Folyton csak ehetnékem van, és csak hízok-hízok.

Szerintem lelki eredetű ez a dolog.

Mert mindig ha veszekedés van a családba (ami mostanába nem ritka) vagy kapok egy váratlan hírt amin stresszelni kezdek stb.

rögtön a kajához nyúlok.

Képes vagyok bármit megenni.

Teljesen magam alatt vagyok, hogy ma is bezabáltam rengeteg mindent.



Hogyan tudnék leállni ezzel?:/

Kérlek olyanok írjanak akik átérzik vagy megértik ezt. Ne azzal gyertek, hogy “hát csak hagyd abba a zabálást” sajnos ez nem így működik.


2022. máj. 15. 19:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálam évek óta nincs itthon semmi kalóriadús étel. Húsokat, zöldségeket, néha egy kis gyümölcsöt, meg minimális pékárút tartok itthon. Ez azért jó, mert ha rámjön, nem tudok semmi olyat bezabálni, amit nem kellene. Ha mondjuk beküldök egy fél kiló chilisbabot, az még mindig csak kb. 600 kcal. Én mióta az eszemet tudom, folyamatosan eszek. Mondhatjuk, hogy napi 24 órában falásrohamom van. Simán képes vagyok naponta 3 kiló kaját elpusztítani. Az egyetlen módszer amivel tudom tartani a súlyom, hogy nincs semmi hízlaló kaja itthon. Sőt, sokszor csak olyan ételek vannak, amit nem is szeretek. Ezzel az étkezéseim között eltelt időt még ki tudom húzni 1-2 órával, mivel amiket nem szeretek, azokat csak akkor tudom megenni mikor már nagyon éhes vagyok. A bevásárlásnál kell nagyon odafigyelni. Én már csak úgy megyek vásárolni, hogy előtte teleeszem magam, így sokkal kisebb eséllyel kívánok meg a boltban ételeket, tudok racionálisan válogatni. Más működő módszert nem találtam, ezt tudom javasolni.
2022. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!