Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Táplálkozás, életmód vagy az...

Táplálkozás, életmód vagy az egészségügyi ellátás és genetika számít jobban az egészséges hosszú élet tekintetében?

Figyelt kérdés

Meglepően ahhoz képest hogy milyen egészségtelenül élünk, egyre jobban nő az átlag élettartam. Szerintem az orvostudomány olyan gyógyszereket olyan katéteres intervenciós ellátásokat fedezett fel, amivel meg lehet hosszabbítani az életet úgy hogy egészséges maradj. Szerintem lassan már mindegy hogy mit eszel hihetetlen sokat számít az egészségügyi ellátást fejlettsége az új gyógyszerek és persze a genetika.

Legjobb példa erre a mediterrán vidék, szinte mindig továbbéltek ott az emberek, mégis kezd napjainkvam kezd feljönni a többi ország átlag élettartama is.


2023. febr. 24. 21:47
A kérdező szavazást indított:
életmód, táplálkozás
genetika, egészségügyi ellátás
9 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Genetika, legtöbb 90 èven felüli ismerősöm, rokonom sem egèszsègesen nem tàplàlkozott sem egèszsèges èletmòdot èltek.

Zsìrosan ètkeztek, italoztak.

2023. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%
Azért a minőség összehasonlíthatatlan. Lehet, hogy életben tartanak gyógyszerekkel, de attól még jobb, ha megelőzöd a bajt eleve, egy viszonylag egészségesebb életmóddal. Nem kellemes egy epebaj, vesebaj, májnagyobbodás, tüdőrák, cukorbetegség, köszvény sorolhatnánk, amik többnyire közvetlen következménye egy helytelen életmódnak. Nem saláta zabálásra értem, meg napi 2 óra edzésre, hanem normális keretek között. Inni elég vizet, megválogatni hogy mit teszel a gépbe, alkoholt cigit kerülni.
2023. febr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Is-is
2023. febr. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!