Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Így rászokhatok a vörösborra?

Így rászokhatok a vörösborra?

Figyelt kérdés
Először is, az okot írom le amiért én ezt a kérdést ki írtam: egy sorozatot nézek, ahol mindig isszák a vörösbort és a színe meg minden olyan csábító és megkívánom na én már 2-3 hónapja ezért kívánom a bort DE nem ittam egyszer sem ez miatt. És mostanában, itthon a családban vannak bajok... és tegnap, ittam 1 pohár boroskolát, és jól esett azért ittam tegnap azt az 1 pohár boroskolát, hogy ellazuljak, jól érezzem magam, mert már olyan régen rúgtam be. És, arra gondoltam, hogy veszek egy üveg bort, és amíg el nem fogyik, mindennap megiszok esténként, vagy akár néha néha CSAK nappal annyi bort, hogy pont annyira rúgjak be, hogy jól érezzem magam, és nem hányásig igyak. Most jelenleg úgy állok a dologhoz, hogy veszek 1 üveg bort, és ha elfogyott nem veszek már. Nektek mi a véleményetek erről jó ötlet? Jó tudom ti nem ismertek milyen a szervezetem stb.

2023. márc. 1. 21:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy nem fogok tudni leállni
2023. márc. 1. 21:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés milyen a szervezeted, hanem, hogy korábban volt már függőséged, addiktív személyiség vagy? Volt korábban alkohol-, drogproblémád, játékfüggőség, egyéb szenvedélybetegség? Dohányzol? Ha igen, próbáltad már letenni?
2023. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dzia! Mindent csak mértékkel ez legyen a szemed előtt, és akkor nem lesz problémád belőlle!
2023. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2. Nem volt sosem ilyen problémáim telefon függő vagyok kiskorom óta ha ez számít és nem tudok leállni de nem is akarok
2023. márc. 1. 21:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha napi 2 liternél többet iszol, és több mint 1 hónapig akkor kezd kialakulni a fizikai függőség. De ilyen 2-3 hónap mire már súlyosabb lesz. Szóval fizikailag még messze vagy tőle. De látszik hogy pszichikailag eléggé rajta vagy így is :)
2023. márc. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Napi 1-2 pohár jó minőségű bor, nem káros.
2023. márc. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nyílván hogy azért nem üveggel innék mindennap
2023. márc. 2. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!