Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a helyzet az eritrittel...

Mi a helyzet az eritrittel jelenleg?

Figyelt kérdés

Szóval a cukor helyett kerestem alternatívát, és rá esett a választásom.(ez úgy fél év)

A Xilithez képest(is) alacsony kalória, Stevia-hoz képest jóval kevesebb mellékíz.

Azonban az újabb kutatások szerint okozhat elég komoly kárókat a szervezetben.

[link]


Ez esetben mi a teendő? Jó pár évtizede a piacon van és előtte semmi hasonló problémáról nem esetszó.

Érdemes alternatívát keresni, vagy fogyaszthatja az átlag ember tovább?



2023. márc. 2. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Miért nem fogod vissza simán a cukor használatodat?
2023. márc. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy árva szó sincs az eritritről benne. Mi lenne, hogyha hangulatkeltés helyett beleolvasnál a tanulmányba?
2023. márc. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem érdemes leszokni az édes ízről. A cukor is cukorbetegséget okoz, elhízást, nincs biztonságos alternatíva, csak olyan, ahol még nem mérték fel teljeskörűen a kockázatokat.
2023. márc. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Az édesítők sem jobbak, mint a sima cukor, annyi a különbség, hogy cukorbetegek édesíthetnek vele. Ha cukorbetegség nincs akkor szerintem inkább csökkenteni kell a mennyiséget, vagy most itt nem tudom mi a cél.
2023. márc. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4.Nem csak annyi a különbség.

Nem károsítja a fogakat, nem hizlal, ill. nem okoz zsírosabb bőrt sem.

A cukor kb. legális méreg, bárki bármit mond.

Hozzátéve a Telex kiírt egy elég informatív cikket, több kutatást összesítve az alapján elég megnyugtató a helyzet.

2023. márc. 6. 14:06
 6/8 A kérdező kommentje:

#1.Akkor az ember kukázhatja a kenyeret, a különböző szószókat, az üdítőitalokat(mert hogy az aszpartám károsabb mint a cukor), gyakorlatilag mindent. Szóval a cukort lehetetlen megkerülni, inkább a cél a minimalizálás.

Ha otthon készítek valami süteményt, ill. iszok liter számra teát akkor legalább abban ne használjak cukrot, ezeket elég nehéz anélkül elképzelni legyünk őszinték.


#3.Eritrit és a Xilit elvileg az, kiderül hogyan haladnak a kutatással.

De eddig nagyon pánikkeltésnek tűnik csak a dolog, ha van némi kockázata az is töredéke a cukor káros hatásainak.

2023. márc. 6. 14:10
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: A Xilit fosat. Fogkrémbe oké, de amikor én próbáltam cukrot helyettesíteni, az eritrit vált be a legjobban. Nem hajtott meg, kevés volt a mellékíze és hasonlóan adagolható, mint a kristálycukor. Nem lettem tőle sem karcsúbb, sem egészségesebb, de jóval drágább, mint az eredeti répacukor. Az édesítőszerek növelik az étvágyat. 3-as voltam.
2023. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Eritrit is hashajtó hatású, meg az édesítőszerek többsége is.

Az már egyénfüggő ki mire hajlamos, de elméletileg hosszas bevezetés után mindegyik megoldódik idővel.(Stevia nekem hetekbe telt, eritrit max pár nap)

Nekem eltűntek a pattanások, nem kell annyi mattítót használni, a fogaimat meg amúgy is igyekszem kímélni.(az hosszútávon kifizetődik)

Nem mondanám hogy több lett az étvágyam, de cserébe nem kell számolni a 3-4 csésze teát ami cukorral nem elhanyagolható.


Az árral nem tudok vitatkozni, bio boltokban 1500Ft/kg-os árnál jobban nem lehet beszerezni. 260 Ft-tal szemben nem valami jó ajánlat, de az egészséget meg kellett mindig fizetni.(aztán a többiről ne is beszéljünk: fehér kenyér, sertészsír, napraforgó olaj, só stb. még mindig messze ezt a legolcsóbb váltani)

2023. márc. 6. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!