Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek egészséges vegaként,...

Mit egyek egészséges vegaként, hogy ne puffadjak? Szörnyű a helyzet.

Figyelt kérdés

Mióta életmódot váltottam és figyelek a táplálkozásomra minden estére szörnyen felpuffadok. Óriási, feszes terhes hasam lesz, ami feszül és folyamatosan szellentek.


Az étkezésem tele van sült és nyers zöldségekkel, túrót, hüvelyeseket, rizst, bulgurt eszem ebédre jellemzően a nap második felében.

Reggelire zabot eszem kókusztejjel, tehát sem glutént sem laktózt nem fogyasztok és nem is puffadok egészen ebéd utánig. Na akkor bedurvul a helyzet, megebédelek, uzsira megeszem a kis túróm/tejem/egyéb tejtermékem egy kis kenyérrel, vacsira meg szintén megy kb 50 g TK kenyér általában tojással és sajttal, de eddigra már nagyon gáz a helyzet.


A gluténra és a laktózra is gyanakszom, de egyébként tudom, hogy a zöldségek, hüvelyesek és tojás is puffasztanak.


Viszont ha ezeket nem eszem, akkor min éljek?? Kb minden egészséges kaja puffaszt.


2022. febr. 25. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Jézusom, hogy tudsz ennyi félét 1 nap megenni? Ennyire vegyesen persze, hogy fingat! Kevesebb összetevő kellene!
2022. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Például hogy lehetne felépíteni egy napot 5 étkezéssel?
2022. febr. 25. 21:23
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár hétig (2-3 hét kb) csak növényi élelmszereket fogyassz, akkor sok mindent ki tudsz zárni, ami problémás lehet.

Emellett figyelj arra, hogy minden zöldségfélét nagyon alaposan rágj meg, akkor sokkal kevésbé lesz töle bajod.

2022. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%

Nekem nagyon vegyes, de nem nagyon értek hozzá csak logikus. Ha babos joghurtos zabos karfiol rohad bent az persze, hogy büdi! :D Reggelire enném a tojást, joghurtot vagy valami klasszikus pürét kenyérrel. Tízórainak gyümölcsöt, ebédre burgonyát/batátát/főtt magot sajttal vagy tejszínnel, gombákkal, csírákkal, tofuval. Uzsonnára szendvics vagy valami gyümölcsös majd vacsira ugyanaz mint ebédre vagy sok saláta. Vagy megoldanám kevésbé nyúl jelleggel: krumplistészta, túróscsusza, levesek, krémlevesek.. tehát rendes étel, nemcsak ilyen nyaflatyok meg saláták!

A zabot én pl. utálom. Nem tudom puliszka és tejbepapi mehet-e vagy rizskása, de a zabtól én kifejezetten rosszul vagyok, mert hirtelen esik a cukrom mikor bedarálja a gyomrom.

2022. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Összefoglalom a mostani étkezéseket:


Reggeli: zabkása kókusztejjel

Ebéd: valamiféle szénhidrát (rizs, krumpli, édesburi) + fehérjeforrás (sajt, tofu, lazac, bab, lencse) + zöldség. Itt mindig egyféle szénhidrát és fehérjeforrás van, nem mixelem.

Uzsi: túró, cottage cheese

Vacsi: tojás + kenyér + zöldségek


Az a bajom azzal, amit leírtál, hogy a szendvics uzsira jó nagy kalóriabomba, cserébe nem tudok vele annyi fehérjét bevinni, mint a túróval.

Másik problémám, hogy az ebédemben sincs általában elég fehérje, ezért este meg kell küldenem a sztorit tojással.


Kevésbé nyúl jelleg: nem megfelelő a makrók aránya.


Amúgy én imádom a zabot, már fél éve minden reggel ezt eszem, eperrel és mogyoróvajjal fogyasztom és ha csak rágondolok napközben, már csorog a nyálam... :D :D

2022. febr. 25. 21:40
 6/15 A kérdező kommentje:

A lassabb evéssel, illetve az étkezés közben történő beszéd csökkentésére igyekszem figyelni mostanában.


Csak növényire átállni: ki fogom próbálni, de hetekig tartani.. Ha 3 napot bevállalok, akkor szerinted már láthatok eredményt?

2022. febr. 25. 21:41
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem kell minimum egy hét, mire valamit észreveszel változásként. Ha legalább ennyi ideig ezeket elkerülöd, akkor lehet egyszerre egy valamit visszahozni (pl a túrót, de más tejterméket nem), ha 2-3 nap alatt nem okoz gondokat, akkor megint egy másik valamit és így tovább.

Meg feltétlen pontos étkezési naplót javasolt írni, amibe mindent, de tényleg mindent - az egy falatka akármit, egy korty italt, stb - felírsz, mert sokszor apróságok okozzák a gondot.

Ebédre a sajtot cseréld le növényi valamire (mellesleg a lazac nem vega! - de azt is hagyd ki), az uzsonnát szintén tejmentesen kellene megoldani, meg vacsorára se legyen benne a tojás.

Nem tudom, mennyi fehérjét akarsz naponta fogyasztani, de szerintem amit írsz növényi fehérjéket, az böven elég kellene, hogy legyen.

Több éve nem eszsem állati fehérjéket allergia miatt és semmi gondom a fehérjékkel, növényi összetevökböl is be lehet vinni, sok növény is tartalmaz, nem csak a hüvelyesek.


A nem-nyúl jelleget meg egyáltalán nem javasolnám, az elég egészségtelen, amit a válaszoló írt ötletként.

2022. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Számolom a kalóriákat, úgyhogy minden fel van írva, amit eszem. Fehérje 80-90g körül alakul naponta, de reggel besegítek egy kis fehérjeporral.


Jaja, halat szoktam enni, szóval nem igazi vega vagyok, ennek is van valami neve.

2022. febr. 25. 21:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Így érthetö a hal - nem veszekedni akartam, csak nem volt világos.
2022. febr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a laktóz lehet. Nálam az volt, szóval azóta kb. 90%-ban vegánul táplálkozom és nem eszem napi 5x, hanem intermittent fasting-ozom, az is bazi sokat segített és egészséges (pl. Harvard Medical School professzorai is ajánlják).
2022. febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!