Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kalória számlálással, egészség...

Kalória számlálással, egészséges táplálkozással, és napi egy óra séta-fél óra tornázással letudok adni kilókat tavasz végéig?

Figyelt kérdés

156 cm vagyok, 97 kg. Alapjába véve a 60-70 kg is megfelelő lenne mint ideális súly, de elöszőr mint cél a 87 kg-t tűztem ki. Iskolába járok, suli után járok el sétálni és néha kocogni is, e mellett késő délután-este fele kisebb nyújtó és torna gyakorlatokat csinálok kb fél óráig(és ha már jobban mennek, beleviszek több gyakorlatot is)

Le van töltve nekem a kalóriabázis app, ahol azt állítottam be hogy napi 1200 kalóriát vihetek be maximum. Ilyen feltételek mellett lehetséges május végéig leadnom 10 kilót?


Kérek szépen mindenkit, hogy ne tegyenek megjegyzést arra hogy vajon hogyan juthattam el idáig. Azon van a hangsúly, hogy végre elköteleztem magam a változás érdekében, és nem csak pár hétre, hanem egy egész életre szeretném ezt tartani.



2023. márc. 5. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriaszámolás és a kalóriadeficit a fogyás kulcsa. Az egészséges táplálkozás (jelentsen ez bármit is), a sétálás és a tornázás az életmód szempontjából fontos lehet, illetve segítheti a kalóriadeficit fenntartását. Idővel majd választhatsz komplexebb, színvonalasabb mozgásformákat és spottevékenységeket is, mint a céltalan sétálgatás és az igénytelen YouTube videókra való ugrálás, de extrém túlsúlyos kezdőként kicsiben érdemes kezdeni. Hajrá, szurkolok! Szükség esetén egyébként keress fel egy dietetikust, vagy akár egy gyógytornászt.
2023. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

156 cm 97 kg voltam karácsony után

Elkezdtem kevesebbet és jobbakat enni illetve sok séta bicikli, a 2 hónap alatt le is adtam elég sokat, most 88 kg vagyok.

Nálam az alacsony ch bevitel válik be.

Nekem olyan 68 lenne a célom.

2023. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"az alacsony ch bevitel válik be"

Vagyis az annak nyomán kialakuló kalóriadeficit, nem maga az alacsony szénhidrátbevitel.

2023. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes de nem feltétlenül.

Ha 1500 kcal de sok ch tartalmazó dolgokat ettem sose ment le nagyon semmi, nem mozdult a mérleg, most ugyanúgy 1500 kcal de alacsony ch étrendet követek, most lement 9 kg hipp hopp 2 hónap alatt. Szóval sajnos nem teljesen mindegy, legalábbis nálam nem.

2023. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp becsülendő, hogy így elhatároztad magad, de tartsd fejben, hogy nem diétázol, hanem életmódot váltasz... Felesleges brutális célokat kitűzni magad elé (te is érzed, hogy 3 hónap alatt 10 kilót leadni soknak hangzik), főleg, hogy most kezdted még csak el. Nem mindenkinek válik be ugyanaz, és nem mindenki ugyanolyan, ki kell tapasztalnod számodra milyen életmód/táplálkozás tartható fenn hosszútávon. Ha nem indul be gyorsan a fogyás, akkor se keseredj el...

Plusz, jó lenne tudni, hány éves vagy ("iskolába járok"), mert ha tinédszer, akkor akár konzultálhatsz védőnővel az iskolában/orvossal, hogy mit ajánlanak neked ezzel kapcsolatban.

2023. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
156 cm-hez a 60-70kg azért messze van még az ideálistól.
2023. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Nem akarok vékony lenni, nem az a célom. Csak egészséges és nem krónikusan elhízott. 60-70 kg átlagos

2023. márc. 7. 17:04
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

7.

Igen, sajnos átlagos, viszont egyáltalán nem normális. Már annyi a dagadt, hogy az ember levékonyozza azt, aki rendes súlyú, pl a 156 cm-hez 50-55kg.

2023. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Talán nem ártana végiggondolni 1-2 dolgot, mielőtt megszólal az ember.

1. A "vékony" nem egy degradáló jelző. A "sovány" jelenti azt, hogy valaki kisebb testzsírszázalékkal rendelkezik, mint kéne.

2. A kérdező "rendes súlya" nem 50-55 hanem 45-61 kg, mármint egy mezei BMI kalkulátor szerint, ami ugyebár az izomzatot nem veszi figyelembe, hanem csak azt, hogy az illető milyen nemű, hány centi és hány kiló.

Tehát, tegyük fel, hogy a kérdező lefogy, és közben nem izmosodik, akkor 61 kilóig nem számít túlsúlyosnak.

3. A 70 kiló is még "csak" túlsúlynak számít esetében. Ne felejtsük el, hogy a kérdező 156 centis 97 kilós nőként jelenleg második fokú elhízott.

Ha elsősorban ő ezt a célt tűzte ki magának, és leadja azt a majdnem 30 kilót, már az is eszméletlenül nagy felüdülés lesz a szervezetének.

4. Ugyebár a fogyás egy idő után elkezd stagnálni (velem is ez volt annak idején, csak éppen már 20 kiló után). Benne van a pakliban, hogy a kérdező lefogy 70 kilóig és hirtelen "megáll" a folyamat, vagyis elkezd nagyon-nagyon belassulni.

Nem gondolom, hogy egy ilyen elért eredmény után úgy kéne a tükörbe néznie, hogy ő még mindig "dagadt". Főleg, hogy ha életmódot vált, hosszútávon egészségesen étkezik, beiktatja a mindennapjaiba a mozgást, akkor nem is fog "dagadt maradni", ne aggódj.

2023. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Idáig leadtam 6 kilót, menni fog ez májusig<3
2023. ápr. 27. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!