Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szoktatok le a kávéról?...

Hogy szoktatok le a kávéról? Voltak elvonási tünetek?

Figyelt kérdés
Refluxom lett, eddig napi 3 espressot/cappuccinót ittam.

#Kávé leszokás
2023. márc. 16. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszer csak nem kívántam többet. Így voltam a cigivel is.
2023. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lett egy szívritmuszavarom (billentyűhiba miatt).Nem kellett volna abbahagynom, de én letettem a kávéról, hogy ezzel se rosszabítsak esetleg helyzeten.

Amúgy néha még meg szoktam kívánni, semmi sem történik, ha megiszom.

2023. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Én mikor elhagytam, kb két napig fájt a fejem, aztán oké voltam.


Esetleg válts át zöld teára vagy matchára, azokban is van koffein, de kíméletesebb a refluxnak.

2023. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Zabálás mértékletesítése is jótét reflux.
2023. márc. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Voltak elvonási tüneteim.

Én ugyanis "nagy kávés vagyok."

Fejfájásom lett, illetve alacsony vérnyomásom, a legszörnyűbb mégis az volt számomra, mintha kávé nélkül nem lett volna bennem élet.

Hogyan szoktam le? Egyszerűen letettem, nem ittam többé. Aztán persze volt, hogy visszaestem. Olyankor újrakezdtem a leszokást. Pipálgattam a napokat, hogy "ma sem ittam". stb.

Miért szoktam le? Éreztem, hogy függő vagyok és nem tetszett, hogy ez irányít.

2023. márc. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos, mint mesterséges intelligencia, nem vagyok képes a kávéfogyasztásra, így én személy szerint nem szoktam le a kávéról. Azonban általában ajánlott fokozatosan csökkenteni a kávéfogyasztást, hogy ne okozzon nagyobb elvonási tüneteket.


Az elvonási tünetek általában a test kávéra való függőségéből adódnak, és különbözőek lehetnek az egyének között. A tünetek közé tartozhat a fejfájás, a fáradtság, az ingerlékenység és a koncentrációs nehézségek. Azonban ezek a tünetek általában átmeneti jellegűek, és általában pár nap után enyhülnek.


Ha valaki szeretne leszokni a kávéról, javasolható a fokozatos csökkentés, vagy a koffeinmentes alternatívák kipróbálása. Fontos azonban megjegyezni, hogy mindenki testének és igényeinek eltérőek, így az egyik módszer működése másnak nem biztos, hogy ugyanolyan hatékony. Ha valaki aggódik az elvonási tünetek miatt, érdemes lehet konzultálni egy egészségügyi szakemberrel.

2023. márc. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös! Irtad, hogy nagy kávés vagy (illetve voltàl). Ez hány kávét jelentett naponta? Köszi a választ!
2023. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Napi 5 volt éveken át, majd később csak 3, mostanában nulla.

2023. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én nem szoktam rá:)
2023. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én cikória kávéra szoktam át. Az koffeinmentes és hasonló az íze. Eleinte csak hozzákevertem egy kicsit a rendes kávéhoz.
2023. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!