Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit kéne fogynom?

Mennyit kéne fogynom?

Figyelt kérdés

175cm magas vagyok 24 éves férfi és 80kg! Mennyi lenne az ideális testsúly nekem?

Próbálkozom egy ideje fogyással de az valamiért egyszerű 1kg se meggy le rólam! Futópadot szoktam használni 6km sétálval kb 1,5 órát szoktam mennyi pad szerint 500-600 kalóriát égetek! Ez elegendő? Mit kéne változtatni?



2023. márc. 30. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezzel a magassággal valahol 65-75 kiló között van az egészséges BMI tartománya, úgyhogy olyan extrém fogyásra nincs szükséged. Olvasd el ezt a cikket:

[link]

2023. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%
Egy 175 cm magas erős csontozatú izmos férfinak ez normális súly. De én 75 kg ot izmos alkattal már sportosnak mondanám. Ha fogyni akarsz, akkor alkalmazd a 8/16 ot. Én most próbálom ki, nekem nem a fogyás a cél, hanem az egészsség. A lényege, hogy 8 óra az időtartam mikor ehetsz, és 16 mikor max víz, bármit ehetsz. 14 óra után indul be az önemésztés, ez egy nobel díjas felfedezés. A szervezet nagytakarítást indít el, és az elhasznált sejtektől kezdve minden felesleges anyagot eltávolít.Az első három hét nehéz. pl ha este 6 kor eszel utoljára, akkor reggel 10 kor ehetsz újra, a lényeg 16 óra legyen mikor semmi kalória, csak víz.4 hét alatt max egy hétig sikerült maradéktalanul betartani, de lement 2 kg , de nálam ez nem cél.
2023. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem szoktam számolgatást javasolni egyből, de ha úgy érzed, hogy fogynod kell mert zsírfelesleged van, és próbálkoztál de nem megy a dolog, akkor nézd meg kalóriaigény kalkulátorral, hogy kb mennyi energiára van szükséged a mostani súlyod megtartásához, és egyél annál 300-500 kalóriával kevesebbet.+ Persze mozgás. Nem hinném hogy max 5 kilónál több felesleged lenne.

Fogyáshoz energiahiány kell vagyis alapvetően kevesebbet kell enned, mint amit elégetsz. Érdemes egyébként hosszútávon is fenntartható életmódváltásban gondolkodni, hisz a lefogyott súlyt meg is kellene tartani.

2023. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!