Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék leszokni az...

Hogyan tudnék leszokni az édesség függőségemről?

Figyelt kérdés
Sajnos inzulinos cukor beteg vagyok, nem tudok lemondani az édesség függőségemről!!! Ez olyan mint az alkoholizmus, remegek az édesség után! Persze utánna meg 15-20-as értékeket mérek! Van valami tanácsotok? Orvos azt mondja diétázzak még jobban! Ez oké, nem is eszem kenyeret, tésztát, csak ritkán, így normális a cukor érték 6-7 mmol. De ha rámjön az édesség ehetnék nem bírom ki!!!
2023. márc. 30. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress hasonló problémákkal foglalkozó Facebook csoportokat, ott több segítséget és ötletek kaphatsz.
2023. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Tapasztalatom szerint függőségtől az ember vagy úgy szabadul meg, hogy felvesz helyette egy másikat (cigiről leszokásom első 6 hetében mondjuk napi egy tábla csokit betoltam, áldom a gyors anyagcserém), vagy akkor lép ki belőle, amikor már elviselhetetlenné válik az életmód (fűről leszokásom abból a belátásból fakadt, hogy tök élvezhetetlenné vált minden).

Szóval szerintem vagy keress valamit, amivel ki tudod váltani azt az örömöt, amit most az édességzabálás okoz, vagy igyekezz nem megvárni, amíg le kell vágni miatta egy végtagod.

2023. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ha remegsz az nem ok...van testi es lelki fuggoseg..ha igy remegsz akkor az orvos vmit nem allitott be jol az inzulinnal nalad.
2023. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Megvonás idején nekem is ilyen tüneteim voltak mikor letettem a cukros édességeket, hogy ettől az erős függéstől megszabaduljak.

Ugen baromi nehéz, de ezek a tünetek, ( nekem) remegés, fejfájás, szédülés, hetek alatt elmúlnak, én az elején nagyon sokat sírtam is, hogy nem bírom ki... Aztán kibírtam mert volt egy célom. Pár hét, 2-3 hónap után könnyebb lesz. Azóta csak havi 1x eszek valami kis cukros csokit vagy sütit, de nem ész nélkül, ez még nem hossza vissza a függőségemet, közben hosszú évek alatt lefogytam, és megszabadultam az összes egészségügyi problémámtól. IR, pajzsmirigy alulműködés, Petefészek ciszták, menstruációs problémàk, egyéb hormonbajok, ízületi fájdalmak . És már nem a kaja irányít, hanem én.

A függőség nem ok arra, hogy ha rosszul érzed magad a saját testedben akkor ne változtass. Bárki kèpes rá aki akarja. Tudom, átéltem. Voltam 100+ kilóval több mint most, szóval van tapasztalatom mennyire nehéz egy pl kóros elhízásból visszafordulni.

Orvossal pedig konzultálj ha gyógyszereket is szedsz.

2023. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. márc. 31. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!