Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nektek, hogy sikerült leszokni...

Nektek, hogy sikerült leszokni az édességről?

Figyelt kérdés
Naponta 20-30 dkg csokit is képes vagyok megenni. Nagyjából 2 napig bírom türtőztetni magam, de ha már nagyon rám tör az édességevés akkor ingerülté válok és egyfajta enyhe remegés is szokott jelentkezni nálam. Nem vagyok kövér, de némi súlyfeleslegem van és nem szeretnék elhízott lenni. A vércukorszintemmel minden rendben van. Tudtok valami hatásos praktikát a függőségre? Normális válaszokat kérnék, olyanoktól, akiknek bevált valami módszer. Köszönöm.

2023. jan. 20. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk a lányommal az vált be, hogy nincs itthon édesség. Mezbe áztatott citromkarikak vannak, gyümölcs és egy két csomag rágó.


Csak az első két hét volt nehéz. 🙂

2023. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

En abbahagytam és egyik napról a másikra nem éreztem semmi különöset.

A cukor nem okoz elvonási tüneteket ezeket az agyad produkálja. Nem kell teljesen megvonni a cukrot egyél olyan dolgokat amik eleve tartalmaznak termesztes cukrot.


Édesség helyett egyél gyümölcsöt, szárított gyümölcsöt, mazsolát, citrusféléket. Ezekben is van cukor csak lassan szívódik fel a rostok miatt.

Napi egészség cukorbevitel kb 1 kockacukornak felel meg, amit mondjuk 3 narancs meg egy alma már letud fedni.

2023. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Szívesen máskor is.
2023. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Sehogy. Nem is kell, csak mértéket kell tartani.


Nálam az édesség nem azt jelenti, hogy beverek 2 tábla csokit, hanem megeszek mondjuk egy kinder tojást, és kész.


De ezt már te generálod magadnak - a remegés és társait.

2023. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyre kisebb adagokat eszel, az adag egy idő után nagyon kicsi lesz.
2023. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azért azt tudd, szénhidrát kell főleg az agy működéséhez.
2023. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!