Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt mondják, hogy a tejterméke...

Azt mondják, hogy a tejtermékek hurutképzők. A vaj is hurutképző? Valamiért a vajra azt szokták mondani, hogy nem annyira rossz, mint a többi tejtermék. Aki érti ezeket, legyen kedves elmagyarázni.

Figyelt kérdés

És a kecsketej is hurutképző? Illetve az abból készült termékek?


Amúgy a kecsketejből szoktak vajat készíteni?



2023. ápr. 7. 17:40
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#10. Az első link nem működik, a második linken található cikk részletezésébe bele sem megyek.


Amúgy a cikk nem is arról szól, ami a kérdésem.


Nem vitázni kívántam és légy szíves, ne offold szét a kérdésemet.

Már leírtad, hogy szerinted babona, többször nem kell leírni.

2023. ápr. 7. 18:59
 12/22 anonim ***** válasza:
A második link pont arról szól, az első meg nehezen jön be, de bejön. Az nem offolás, ha felhívom a figyelmedet, hogy tudományosan cáfolták, amire te tudományos magyarázatot vársz.
2023. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

És több ezer van, ami alátámasztja.


Arra írtam, hogy elég egyszer megírni, ugyanazt többször ne írd meg.

2023. ápr. 7. 19:10
 14/22 A kérdező kommentje:

És nem arról szól, ami a kérdésem. Legalábbis a második link (az nyílt meg). Anyum tejet egyáltalán nem is fogyaszt.

Sajtokat evett és vajat.


Ne írj többet, csak akkor, ha a kérdésre tudsz válaszolni. Olvasd újra a kérdést.

2023. ápr. 7. 19:13
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

Kisfiamnál is észrevettem, hogy amikor javulóban volt, es közben esetleg evett tejterméket , visszaromlott az állapota.


Ismétlem ez csak a náthás időszakra vonatkozik!

És gyerekorvos asszisztenstől hallottam.

3- as voltam

2023. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
#15. Köszönöm szépen.
2023. ápr. 7. 19:40
 17/22 anonim ***** válasza:
47%
Nekem ezt a fül-orr-gégész neg a házi orvos is mondta a mandulaműtét után. Az ok, hogy a tejben lévő anyagok jó táptalajt képeznek a baktériumoknak és ezért nem ajánlatos fogászati beavatkozások vagy torokgyulladás hasonlók alatt tejet fogyasztani.
2023. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Aha, és hurutos lesz a foga meg a mandulája ... Te tudod, mit jelent az a szó, hogy hurut, 17-es?
2023. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én speciel pont tudom: a nyálkahártya gyulladása. Példák: Gyomorhurut = gastritis, bélhurut = enteritis, hörgőhurut = bronchitis. A hurutos köhögés szóösszetételben a hurutos (jelző) a köhögés produktív jellegére utal.


Látható, hogy a kérdést egy teljesen laikus ember tette fel, ezért válaszoltam azt, amit. Leginkább erre az általános tanácsra lehetett kíváncsi a kérdező, mert a tejtermék + gyulladás ilyen kontextusban szokott előfordulni. A baktériumoknak kedvező táptalaj miatt azok elszaporodhatnak és fokozhatják a gyulladást, tehát közvetve hurutképző. Továbbá nem fogat írtam, hanem fogászati beavatkozások utáni időszakot, értsd pl. foghúzás. Az eltávolított fog helyén a tejtermék szép táptalajt tud képezni a baktériumoknak, amelyek akár ínygyulladást is kialakíthatnak.

2023. ápr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem erre volt kíváncsi a kérdező, mert a fogíny nem tud köhögni.
2023. ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!