Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen mézet érdemes fogyasztani?

Milyen mézet érdemes fogyasztani?

Figyelt kérdés

Eddig Aranynektár féle vegyes virágmézet fogyasztottam, nem tudom hogy ez mennyire jó minőségnek számít, de szerintem elég jó minőség.


Most fogyott el éppen, és arra gondoltam, hogy érdemes lenne megpróbálni másik fajtát, de nem tudom melyiket.


Rengeteg félét találtam, ahonnan rendelni is lehet, például akácméz, fenyőméz, vagy propoliszos virágméz stb. A manuka méz már túl drága számomra, illetve azt tudtommal kúraszerűen szokták.


Ti melyiket javasoljátok? Általános immunerősítésre használnám, illetve vitamin és ásványi anyag pótlásra, bár tudom hogy nem sok van benne. Napi 3 nagy kanállal szoktam fogyasztani.


2023. ápr. 8. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi repcemézet szoktunk (v)enni, férjem gyomra elég gyenge, csak attól nem émelyeg. Konkrétan a méhésztől vesszük a helyi piacon. Nekünk bevált.
2023. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mindenkinek más, - van akinek a virágméz, van olyan ember aki az akácmézre eskűszik! A vegyes virágmézek sok fajta növény nektárából készülnek, ezért a virágmézek akár “gyógymixnek” is nevezhetjük. Ezek a vegyes virágmézek a legösszetebb mézek és ennek köszönhetően ezen mézek jótékony hatásai is sokrétűbbek, hiszen sok-sok gyógynövény különböző gyógyhatásait hordják magukban. A virágmézek főbb tulajdonságai pl; fertőtlenitő hatásúak.
2023. ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, akkor szerintem maradok a vegyes virágméznél.
2023. ápr. 8. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!