Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy csomagolt teljes kiőrlésű...

Egy csomagolt teljes kiőrlésű kenyér, vagy egy sima házi fehérkenyér az egészségesebb?

Figyelt kérdés

Ismerősömmel mindketten az egészséges táplálkozás hívei vagyunk. Én általában házi készítésű kenyeret eszem, sima fehér lisztből csinálom.

Múltkor mondta, hogy én nem is eszem egészségesen, mert sima fehér kenyeret eszek. Ő bolti teljes kiőrlésű kenyeret eszik, a hozzávalóknál viszont rengeteg minden szerepel, adalék anyagok, tartósíto szerek, stb. Szerintem meg az az egészségtelen.



2023. ápr. 16. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Majd írjátok meg, hogy ki élt tovább.
2023. ápr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az otthon sütött egészségesebb.
2023. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem minden jobb ha hazilag csinalod. Még ha csokis suti is, ha te csinalod jobb mint a vasarolt egyertelmuen
2023. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Amit te sütsz, egészsegesebb, mint a bolti, ami tele van adalékanyoagokkal, tartósítószerrel.
2023. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ti az ismerősöddel mindketten a bullshit hívei vagytok, nem az egészséges táplálkozásé. Netes női magazinokból és fitnesz blogokról tájékozódtok táplálkozás témakörben, a valódi dietetikai tudásotok pedig nulla. Mit jelent számotokra az egészséges táplálkozás? Le van írva valahol az egészséges táplálkozás konkrét definíciója? A táplálkozástudomány nem használja ezt a fogalmat, de ma már minden második Piri Néni bőszen puffogtatja, pedig valójában semmit nem jelent. Ti mit értetek egészséges táplálkozás alatt? A szokásos glikémiás indexes, lassú felszívódó szénhidrátos, zabkásás, natúr csirkemelles bullshitet? Mit jelent az egy kenyér esetében, hogy egészséges, vagy hogy egészségtelen? Szerintetek egyetlen élelmiszeren múlik az egészéges táplálkozás? Ha van az étrendetekben kenyér, akkor már meg is bukott a dolog, és kapásból egészségtelen a komplett étrend?
2023. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha piri nenitől meg női magazinokbol tajekozodtam volna akkor messze elkerulnem a feher kenyeret ;)

Szerencsére vannak a szakmaban olyan emberek akik tudomanyos tenyekkel ala tamasztjak amit mondanak.

Ezugyben 2 emberre halgatok csak, igaz az nem orvosok hanem sikeres testepitok, de en rajuk alapozom az etkezesem, tőlük tudom hogy a feher kenyer mehet nyugodtan, de nyilván nem napi 1 kg.

2023. ápr. 17. 08:23
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

"2 emberre halgatok csak, igaz az nem orvosok hanem sikeres testepitok"

Tehát van 2 ember, aki ráadásul nem is szakmabeli kutató, hanem testépítő, és tőlük informálódsz táplálkozás témakörben? Ehelyett az ostobaság helyett dietetikai szakcikkek, PubMed tanulmányok, egyetemi anyagok elolvasása nem opció? Ma már olyan tudományos munkákhoz, kutatásokhoz, vizsgálati kivonatokhoz lehet teljesen ingyen hozzáférni a neten két kattintással, hogy azért 15-20 éve még könyvtárba/irattárba kellett utazni. Vagy az önálló vélemény kialakítása ma már nem menő? A tekintélyelvű magyarnak kell, hogy egy izmos csávó magyarázza el neki a világot, nehogy saját szakmai véleményt kelljen kialakítania adott témában? Dietetika témakörben ne testépítőktől tájékozódj, akik nem is értenek hozzá, szimplán csak izmosak, mert rommá vannak koxolva.

2023. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7es amúgy megkérdezhetem te ki vagy, milyen orvos vagy, vagy egyáltalán mire alapozod amit leírsz? Egyáltalán hogy jössz ahoz hogy egy gyakori kérdéses anonimként, a neved felvállalása nélkül leird azt, hogy ne hallgassak azokra az emberekre akiktől "tanulni ' szoktam, mert azok csak sikeres testépítők nem orvosok ?

Tudod egyáltalán, kikre gondolok? Nem.

Tisztában vagy azzal hogy amiket ők elmondanak, azt alá is támasztják, és nem a saját véleményükkel hanem tudományokkal, kutatásokkal??


Dietetikusokról beszelsz?

Hat nekem pont ők mondták, hogy ha egészséges akarok lenni, akkor egyek teljes kiőrlésű cuccokat, barna rizst, stb

🤣


De érdekes módon, tesóm ezekkel a tanácsokkal amiket a testépítők mondtak, 40 kilót fogyott, egészségesen, éhezés nélkül.

Az orvosa pedig annyit mondott neki, ha fogyni akar ne egyen kenyeret, ne egyen este, és igyon egy fogyaszto teát...


Szóval nekem ne okoskodj arról, hogy kinek higyjek és kinek ne légyszíves. Mert azt én eldontom.

2023. ápr. 17. 11:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A dietetikában nem létezik az egészséges és nem egészséges ételek fogalma, de a naaagy, egyébként étkezési zavaros testépítők aztán marhára okosak.


Ja, nem, olyan kib. rigid és kórosan szabályozott a táplálkozásuk, hogy az félelmetes, és tolhatod a vigyori szmájlit, itt egyedül TE okoskodsz olyasmiről, amiről fogalmad nincs.


A tk dolgot pedig csak és kizárólag a vércukorszint kóros kiugrása esetén ajánlják a dietetikában.

2023. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*elkerülése érdekében, bocs
2023. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!