Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet egy egeszseges...

Hogyan lehet egy egeszseges ehseg / telitettseg erzest ujra tanulni?

Figyelt kérdés

A kerdesem ami fennt all.


Kicsit tobb info miert kerdezem:


evek ota küzdöm Anorexia es Bulemia problemaval. Egyszer az egyik egyszer a masik az erosebb. Szakemberi segitsegem van, pszihologushoz jarok, van jocskan mit feldolgozni gyerekkori traumak stb.


Viszont ott a masik oldal hogy az ember ilyenkor teljesen elvesziti a vele szuletett erzest mikor ehes igazan vagy mikor van igaza teli es nem kellene tobbet enni.


tippeket keresek ti hogyan tanultatok meg ujbol avagy esetleg valaki tobbet olvasott, tanult errol.


taplalkozasi tanacsadot most anyagilag nemtudok megengedni magamnak a terapia mellett



#etkezesi zavar #telitettseg
2023. ápr. 23. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem egyéni dolog.

Nekem másféle táplálkozási problémám volt/van. Én szerintem teljesen elvesztettem ezt a képességet, grammra kell ki mérnem az adagokat, különben nem érzem, hogy sokat ennék. Nálam pont a túlevés a probléma. Több mint 4 éve életmódot váltottam, lefogytam, több mint 1 éve normál súlyom van, de ennek megvan az ára. Még mindig abszolut bizonytalan vagyok, nem érzem igazán, így muszáj nagyon odafigyelnem, hogy mit, mennyit eszek. Szóval nekem eddig ez a dolog nem sikerült. Ennyi év után valószínűsítem, hogy ez már így is marad.😔

Nem tudom, hogy anorexia/ bulimia esetén hogy megy,de gondolom ott is az egyéntől függ.

2023. ápr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Leginkább a normál adagok újra tanulása az, ami segíthet. Szóval mérni kell a mennyiséget, csak a te esetedben azért, hogy legyen elég. Ami még jó, ettől függetlenül is, ha esetleg a mérés nem opció, hogy minden nap ugyanakkor eszel. A tested egy idő után megszokja, és elkezd jelezni az adott időben, hogy éhes. Nyilván nem egyik napról a másikra, de pár hét, vagy hónap alatt ez szépen be tud állni.
2023. ápr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mind a 2 tipp szuper. idoben ugyanaz es akkor grammra merni...kerdes mi a normalis porcio...vannak erre adatok illetve tudtok egy rendes weboldalt erre hogy pl x gramm rizs, husi stb
2023. ápr. 24. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Egy normális adag étkezés körülbelül 500-800 kcal. Nyilván függ attól is, hogy hányszor eszel, és mennyi a kalória szükségleted. A snack-ek szoktak 200-300 kcal körül lenni. Például ha a napi beviteled 2000 kcal, akkor ezt eloszthatod 3 db 500kcal-ás étkezésre, és 2 snack-re. Ha nem akarsz napi ötször enni, akkor 3 db 650-670 kcal-ás étkezés is jó. Nyilván egy étkezés lehet kevesebb, vagy több, reggelire sokan csak 400-500 kcal körül visznek be, ebédre a hús + köret több, végül vacsorára valahol a kettő között esznek.

Én pl alacsony vagyok, a napi keretem 1800 kcal, reggelire 400 körül eszek, ebédre 800 körül, vacsorára 600, így ki is jön.

2023. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

A méregetést MOST felejtsd el!


Táplálkozási zavarosként TILOS méricskélni bármit, mivel neked nincsen szemmértéked, nem tudod, mennyi egy normális adag.


Egyébként amint elkezdesz enni, utána jó 3-4 hónap, mire egyáltalán elkezded az éhséget érezni, addig eszel kb 3 óránként, akkor is, ha épp teljesen teli vagy, mert muszáj.


A gyógyulás nem a jóllétről szól, hanem hogy megadd a szervezetednek azt, amit addig nem és ez mentálisan ÉS fizikálisan is fájdalmas.


Én 10 év A-B majd kevert zavar után gyógyultam meg - amikor épp nem amiatt sírtam, mert féltem megenni a kiszedett adagot (ami az anorexiás agyamna hatalmas volt), akkor épp azért, mert kib... ul fájt még egy vajaskenyér is.


2 éve vagyok gyógyult, de sohasem leszek teljesen egészséges. A súlyom jó, normálisan állok az ételhez, nem számolok kalóriát, azért sportolok, mert élvezem, a fizikai gyomorfájdalom azonban megmaradt - és meg is marad, míg élek.


Az életem harmadát azzal töltöttem, hogy naponta 5-6x hányok vagy éppen koplalok, és ez nem múlik el nyomtalanul.

2023. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5ös wow. mintha magamat olvasnam az utolso mondatodban. köszönöm öszintesegedet. remelem enis majd egyszer ott leszek ahol te
2023. ápr. 25. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!