Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogadjam el a testsúlyom?

Hogyan fogadjam el a testsúlyom?

Figyelt kérdés

173 cm, és 60-65 kg körüli lány vagyok.

Pontos tömeget nem tudok megadni, nincs mérlegünk.

BMI szerint ez teljesen normális testsúly nekem, de én nem vagyok megelégedve vele. Mindig ducibbnak látom magam, és minden számomra sok evés után "bűntudatom" van. Ha fontos lenne hozzátenni, akkor iskolai hétköznapokon reggelit soha nem eszek, illetve ezeken a napokon majdnem mindig megvan az 5000 lépés.


Hogyan szüntessem meg ezeket a gondolatokat, illetve hogyan fogadjam el magam?


Nagyon köszönöm szépen a válaszokat!



2023. ápr. 25. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Pszichológus!
2023. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a sport segitett. Nem dietazok csak annyira figyelek az etkezessel kapcsolatban, hogy sok zoldseg-gyumolcsot egyek, de ennyi.

Amiota sportolok, nincs buntudatom az eves miatt.

2023. ápr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem pszichológus kell neked, hanem sport.


A BMI az egy olyan dolog, hogy semmit sem ér. Ugyanis a zsír meg az izom tömege nem egyforma, egy 100 kilós csupa izom ember sokkal vékonyabb, mint egy 100 kilós ember, akinek semmi izma.


Mivel te nem említed, hogy sportolnál, sőt, még a napi 5000 lépés sincs meg mindig (ami egyébként baromi kevés, 10000 az ajánlás), ezért merem feltételezni, hogy te nem az izmos kategóriába tartozol. Simán lehet, hogy duci vagy.


De nehogy most elkezdj fogyókúrázni, a te megoldásod a sport. Mindegy is, milyen sport, ami neked elérhető és szimpatikus. Akár valami csapatsport (foci, kosár, kézi, akármi), vagy tenisz, pingpong, úszás, futás, (gyaloglás rendszeresen), tánc, amit akarsz. De kezdj el mozogni.


Vagy pedig fogadd el azt, ahogy kinézel.

2023. ápr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Normális a súlyod. Én vagyok 162 cm 50 kg nekem is normál a súlyom.
2023. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Sport és elmúlik a bűntudat. De a sport az napi 1 óra mozgás (és intenzíven), nem pedig 5000 lépés, amit egy átlag irodista is összehoz.
2023. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is így kezdődött, pedig majdnem olyan magas voltam akkor mint te, csak éppen pár kg-mal kevesebb de ennek ellenére is kövérnek láttam magam. A végén már oda jutottam pár hónap után hogy 5 teljes napig nem ettem, és ajulaskozeli allapotba kerültem. Nem beszélve arról hogy utána hosszú hetekig 3-4000 kcal-kat voltam kénytelen enni mindennap mert annyira ki volt éhezve a testem, és így a duplája visszajott. De még "szerencsesen" is jártam ahhoz képest, hogy ebből étkezési zavar is lehetett volna. De mint írtam időben eszbekaptam. Nem azt mondom hogy veled is ez fog történni de nagyon könnyen ide lehet jutni, ha már vékony, vagy normál súllyal is tulsulyosnak látod magad. A legjobb amit tehetsz vagy az, hogy elfogadod magad, vagy sportolsz valamit (de ezt is úgy, hogy persze nem mindennap és nem tulhajszolva magad).
2023. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Nekem így is tetszennél és abszolút nem vagy kövér
2023. ápr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Pedig nem árt egy szakember, mert lassan étkezési zavaros leszel.


Én is 58-59 kilósan - teljesen normális testsúllyal - váltam azzá. Kövérnek láttam magam, elkezdtem, kényszeresen sportolni, csökkentettem evést - de már minden evéskor bűntudatom volt, stb.stb.


Az étkezési zavar nem 45 kilósan jön, hanem az, egy általában normális testsúlyon észrevétlenül kialakult mentális probléma súlyos következménye

2023. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
A nők teste alapvetően hajlamosabb a zsírraktározásra, mint a férfiaké. Ebből kifolyólag egy nőnél normális, ha küllemre puha, kerekded testalkata van, esetleg helyenként jól észrevehető kisebb zsírpárnákkal. Tudom, ez nem hangzik túl jól. De egy nő teste az ilyen alapvetően biológiai okokból, hogy például könnyebb legyen kihordani egy utódot és nagyobb eséllyel éljen túl az utód és az anya. Valószínűleg, ha 45 kilóra fogynál akkor sem lenne a tested kőkemény, feszes, tónusos, mindenütt kockás, szögletes izmokkal és nulla zsírraktárral. Itt főleg a közösségi média a ludas, mert mindenütt a ropi vékony, szétedzett nőket mutogatják, aki a fotózás előtt lehet, hogy csinált egy vízhajtást meg előtte hónapokig edzett, mint az őrült és tökéletes étrenden élt, illetve a fotót kiretusálták. Nem ezekhez kell hasonlítani és nem várja el senki. Bizonyos férfiak talán, de azokkal nem kell foglalkozni. Egyáltalán nem vagy kövér.
2023. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Kávézz, cigizz
2023. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!