Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékenység? Van rá esély?

Lisztérzékenység? Van rá esély?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok.Anyukám lisztérzékeny,

ezzel a teszttel diagnosztizálta magát pár éve: [link]

3 hónapja nálam is előjöttek olyan tünetek, amik utalhatnak lisztérzékenységre.Az én tesztem negatív lett,pedig nem tartottam gluténmentes diétát.Az orvosi vizsgálatra pedig félünk időpontot kérni,mert nem akarom hogy egyből csövet dugjanak.:(

Tanácstalan vagyok.Szerintetek lehetek lisztérzékeny?:(


2010. okt. 11. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Csináljatok még egy tesztet (hátha rossz volt), ha az is negatív, szerintem nem vagy lisztérzékeny. Más bajod van, ki kell vizsgálni.
2010. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvos először vérvétellel kezd, ha abból nem mutatható ki semmi, de erős a gyanű, max akkor dugdos csövet. :D Inkább ess túl rajta, mint hogy valami komoolyabb következménye legyen. Amúgy meg ezek a csináld-magad tesztek elég pontatlanok.
2010. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elvileg megbízhatónak kellene lenniük..De tudom, mindenképp el kell mennem a vizsgálatra.Csak rengeteg idő mire időpontot kapok, és kész lesz az eredmény.Ezért gondoltuk először a házi tesztet.

Ajaj de nagyon nem akarok lisztérzékeny lenni.:(Borzalmas az:(

2010. okt. 12. 08:59
 4/4 anonim válasza:
Egyrészt: borzalmas, de abszolút megszokható. Másrészt: ha az vagy, de nem derül ki, az sokkal rosszabb, valószínűleg tudod, hogy bele is lehet halni. Harmadrészt pedig úgy tudom, hogy ezek a tesztek csak akkor lesznek pozitívak ha már elég jelentős károsodás van a szervezetedben, tehát ha még csak rövid ideje alakult ki nálad, akkor lehet, hogy még negatívat mutat.
2011. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!