Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen kenyeret ehet az, aki...

Milyen kenyeret ehet az, aki allergiás a búza- és rozslisztre? /Nem lisztérzékenység! /

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Kukoricaliszt, rizsliszt?
2011. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Márpedig gluténmentes szaküzletben biztosan tudnának ajánlani valamit! (Lisztérzékeny vagyok.) Ha mégse akarsz ilyen helyre elmenni, azt ajánlom, az egy nagyobb áruház (Tesco, Auchan) pékárus részlegében nézz körül. Egészen fura színű és állagú kenyerek szoktak lenni. :D (Az ízük biztos finom.) Még valami, amit biztosan ehetsz kenyér pótlékként: puffasztott rizs, abonett. Tudom, hogy ez nagyon nem hasonlít a rendes kenyérre, de legalább egészséges! :D
2011. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A lisztérzékenyek négy féle gabonát nem ehetnek: búza, árpa, rozs, zab. Ezek közül neked az árpa és a zab mehet. Ezenfelül még van kukorica- és rizsliszt, ahogy az első is írta. Tehát árpa, zab, kukorica, rizs, ilyeneket keresgélj. (Persze emellett még van más is pl. hajdina, köles stb. de ezek az elterjedtebbek, ilyen lisztből készült kenyereket keress!)
2011. szept. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bioboltban lehet kapni gluténmentes kenyeret, cipót, bucit. nagyobb áruházakban én eddig csak a Metro-ban találtam. Szerintem iszonyatos rossz íze van, így én inkább kukorica lisztből készült dolgokat eszem, ezeket főleg magam csinálom. Meg ha nincs időm, akkor puffasztott rizs.
2011. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Amin gondolkodom: láttam már én is gluténmentes kenyeret, de sajnos azt nem engedhetem meg magamnak, mert őrült drága :S

Kukoricakenyeret vettem a Lipóti pékségben, ezzel megnyugodtam... aztán idehaza megnéztem, miből is készül, és kiderült, hogy bizony sajnos ebben is van búzaliszt, így ez is kilőve.

A bioboltban azt mondták, hogy van olyan tönkölykenyér, amit ehetnék. Szerintetek ez igaz lehet? Hiszen a tönköly is búza.


Ha itthon szeretnék sütni kenyeret, lehetne a búzalisztet 1:1 arányban rizsliszttel vagy kukoricaliszttel helyettesíteni? (ezek mennyivel másabbak árban, mint a búzaliszt?)

2011. szept. 19. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
kukoricaliszt kilója kb 220 Ft, de nem túl könnyű sütni vele, ki kell tapasztalni a recepteket. elég sok van a neten, próbálkozz, bele lehet jönni
2011. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom se lisztérzékeny, csak allergiás, de mi semmilyen kalászos növényből készült kenyeret nem eszünk, ami nem gluténmentes. Én sütöm a kenyeret gluténmentes lisztből, ami valóban drága, de mivel azt csak ő eszi elviselhető az ára. Ezen kívül a puffasztott rizs nekünk is bejött, meg az abonett. A rizslisztes kenyér és a kukoricalisztes kenyér eddig még egyszer sem sikerült, így arról inkább nem nyilatkoznék.
2011. szept. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Otthoni kenyérsütés. Lehet hogy behozná az árát.

Gondolom dietetikus tud segíteni a lisztek kérdésében és még lehet hogy elk. módot is tud ajánlani vagy azt hogy hol találsz ilyet.

2011. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!