Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Èreztetek màr ilyesmit? Ez...

Èreztetek màr ilyesmit? Ez kezd anorexiàvà vàlni? Most mit tegyek? Menjek el orvoshoz?

Figyelt kérdés
Pàr napja 168 cm/46 kg voltam, szóval nem voltam akkor sem túlsúlyos. De egyik nap valahogy alig ettem, stresszeltem, az időből se jött ki úgy meg nagyon meg se èheztem. Èszrevettem, ha alig eszem laposabb lesz a hasam ès ez nagyon megtetszett. Viszont ahogy ettem, újból kitüremkedett ès ìgy pl. az egyik csini egyberuhàm nem jól mutatott rajtam (de nem csak az egyberuha miatt, mielőtt mèg valaki divstmàniàsnak gondolna, ez csak 1 pèlda!). Ezek utàn màr nem merek enni, hogy lapos maradjon a hasam, mivel ha kajàra gondolok mindig a hasam kitüremkedèse jut az eszembe ès ìgy màr nincs is kedvem úgy ennem. Viszont anya is èszrevette, hogy fogytam, mert pàr nap alatt lementem 43 kg-ra (lehet màr 42 kg vagyok). Nèhàny jó cuccom is màr lecsúszik rólam vagy túl bő, amik mèg tavaly nyàron jók voltak. De a hasam miatt enni se merek, pedig tudom, hogy kène cdak màr megszokàsból se eszek annyit. Ez anorexuiàvà kezd alakulni vagy mi lrehet? Szerintetek tènylreg kitüremkedik a hasam vagy csak bekèpzelem kajàlàs utàn? Vagy nektek is kitüremkedik a hasatok a kaja utàn?

#Teskèpzavar
2023. jún. 3. 07:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, azt mèg plusszban elfelejtettem odaìrni, hogy nèha èlvezem is, hogy kevès lehet a súlyom, mert ìgy felkeltem az emberek figyelmèt ès szeretem, hogy az osutàlyban is èn vagyok a legsovànyabb ès màr azèrt se merek enni, hogy nehogy elveszìtsem ezt a "cìmet". Ez normàlis vagy ez màr tènyleg túl sok?
2023. jún. 3. 07:08
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Mivel eleve inkább sovány vagy, igen, meglátszhat a hasadon, hogy ettél. Főleg, ha egy kicsit felpuffadsz. Ez teljesen normális. Megértem, hogy zavar, mert fiatalként, az instagramon meg hasonló helyeken szocializálódva kialakulhat egy egészségtelen hozzáállás, így a legkisebb hasi puklit is nemkívánatosnak tarthatod.


Nem biztos, hogy anorexiás leszel, ha nincsenek lelki problémáid, súlyos megfelelési kényszered, akkor a józan ész győzni fog. De ha van rá keret, akkor érdemes lenne pszichológushoz fordulni, és egy-két alkalommal átbeszélni a témát. Vagy akár ha egy jó dietetikust kerestek, akiben megbízol és el tudsz vele beszélgetni az étkezési szokásaidról, ő is segíthet, és olcsóbb, mint a pszichológus. Ő is el tudja magyarázni, hogy hogyan működik az emberi test, a táplálkozás, a hízás-fogyás, mire van szüksége a szervezetednek stb.

2023. jún. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha erősíted a hasizmod, akkor megtartja a beleidet akkor is, ha eszel és nem esik előre.
2023. jún. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Fogynod kéne, 30-35kg az igazi
2023. jún. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, anorexiás vagy, ideje lenne lassan segítséget kérned, vagy meghalsz.
2023. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként már csak a súlyod miatt is lassan kórházban a helyed. Tíz kilóval soványabb vagy mitn a normális.
2023. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!