Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kórházba akarnak vinni anorexi...

Kórházba akarnak vinni anorexiával. Mit tegyek? Ugye, hogy ez nem is anorexia?

Figyelt kérdés

Kb fél éve diagnosztizáltak bulimiával, el is mentem a kórházba, bent feküdtem egy hetet.

Tudni kell, hogy 2014 augusztusában 81 kiló voltam,neki álltam diétázni, teljesen normális keretek között.(Napi 3-4 étkezés egészséges adagokban,tényleg nem arról szólt a dolog, hogy ettem 2 almát aztán jólvan). Februárban már 68 kg-t nyomtam, nem éheztem, jól voltam lakva. A probléma az volt, hogy túl komolyan vettem és egy cseppet sem bűnöztem. Aztán persze volt egy fordulópont, mikor már nem bírtam, és jött egy falásroham, utána pedig az önhánytatás. Májusig ez havi 2 alkalommal jelentkezett, sekinek sem mondtam el. Aztán május közepe felé (61 kg voltam) elmondtam anyukámnak, hiszen éreztem, hogy ez nem egészséges, nem akartam magamat tönkretenni. Elmentünk orvoshoz, aki úgy gondolta, hogy éretten kezelem a dolgot, és "még észnél vagyok", ezért nem kellett kórházba mennem. Aztán egy hónappal később a helyzet csak rosszabb lett, minden egyes nap hánytam. Így június végén egy hétig befeküdtem a gyermekpszichiátriára. Onnan mikor kiengedtek,szintén úgy látták, hogy éretten állok a dologhoz, így ajánlottak egy étrendet+ családterápiát. 59 kg voltam ekkor. Nyáron jártam a terápiákra, viszonylag jól is voltam, a mindennapi hánytatásokból, heti 1-2 alkalom lett, augusztusban szinte már nem is hánytam!Emellett fogytam is, szeptember elsejére 55 kg voltam, amit kezdtem elfogadni, jól éreztem magamat a bőrömben.

De ahogy jött az iskola,a stressz és a megfelelési kényszer, újra elkezdtem magamat hányatni. Anya persze észre is vette, én is szóltam a dokimnak, eljárok a mai napig a terápiáira.

A mostani helyzet miatt viszont aggódom, és nem találom reálisnak anyu nézőpontját. Szerinte most már kórosan sovány vagyok, ami tényleg nem igaz.... 164 cm-hez vagyok 53 kiló, ami teljesen átlagos, és tudom, hogy nem vagyok elhízva. De sovány sem vagyok.

A családunkban mindenki el van hízva, szerintem ennek köszönhetően állítják, hogy "nem eszem normálisan". Nálunk reggelire a két szelet kenyér nem az átlagos katekóriába esik, hanem az már az "Úristen, milyen madárnyi adag". Az a teljesen oké, ha valaki megeszik 5 zsemlét, cukros teával meg még valami péksütivel. (És régen én is ezt csináltam!) Tehát biztos vagok benne, hogy anyu azért lát gebének, mert látta, mikor 80 kiló voltam és ahhoz képest jóval vékonyabb vagyok. De az ég szerelmére nem vagyok sovány, és teljese normálisan táplákozom.Reggel suli előtt megeszek egy almát, aztán az iskolában 11-12 körül egy szenyát. Hazajövök, megebédelek (zöldség, tojás, hús, barna rizs, bulgur, hajdina stb....), aztán estére már csak salátát eszek. És erre mondja azt, hogy "nem eszel normálisan, anorexiás vagy és be fogsz feküdni a kórházba, mert a szemem előtt fogysz el".

Most én mit tegyek, hogyan győzzem meg róla, hogy nem vagyok anorexiás? Tudom, hogy nem vagyok teljesen egészséges, mert a falásrohamok még mindig fennálnak, de nem vagyok kórosan sovány!



2015. szept. 27. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Én egyáltalán nem tartalak érett gondolkodásúnak, hiszen hánytatod magad. Ezért én is elvinném a kórházba a gyerekemet, mert nagyon nem normális dolog az, hogy ha az életedben kisebb változások vannak akkor rögtön okádni akarsz. Ezt kell kikezelni belőled, és nem azt, hogy te hogy, mennyit és mit eszel. Amíg ezt nem fogod fel, hogy bizony az egészséged megy tönkre a sok hányástól addig érett gondolkodásról sem beszélhetünk.
2015. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
sehogy,az orvosok kinevetik,nem vagy anorexiás! és te is elmondod nekik értelmesen,hogy mi a helyzet,hogy rendesen eszel,napi 5X,nincs testképzavarod.és átlagos az alkatod
2015. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Amiket leírsz, az tényleg nem normális. Még életemben sem önhánytattam magam, és nem is tudom milyen az, és miért kell? És mit jelent az, hogy éretten kezeled a dolgaidat? Semmi más nincs a leveledben mint önsajnálat, magyarázkodás. Sztem ha tudnak veled, rajtad javítani, akkor fogadd el anyukád segítségét, és menj kórházba. Neked a fejedben van a baj.
2015. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem is kórosan soványnak számítasz. Én 170 cm vagyok és 58 kg, ez számít teljesen normálisnak. Viszont voltam 48 kg is, ami már kórosan soványnak számított (nem anorexia miatt) nagyon rosszul is néztem ki. Mivel magasabb vagyok nálad 6 cm-vel, úgy gondolom, hogy kifejezetten alultápláltnak tűnhetsz, 53 kilósan én is nagyon soványnak néztem ki, te gondolom még soványabbnak a magasságkülönbség miatt és megértem anyukádat. Örülök, hogy éretten tudsz gondolkodni, de könnyen lehet, hogy nem tudod helyesen megítélni a tényleges állapotodat, minimum plusz 5 kiló kellene rád, hogy valamennyire elfogadhatóan nézz ki. És a falásrohamok is jelzik, hogy beteg vagy.
2015. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
4-es nem kell felhízlalni szegény lányt.attól,hogy neked már gebének számít az aki nem molett,vagy nem lóg oldalt a hurkája,a kérdező nem kórosan sovány! Én 174cm 55 kilósan néztem úgy ki,mint egy fehérnemű modell,nem a kifutós,hanem akikkel reklámozzák a celzdeoniát pl plakáton. azaz tökéletes. akkor nekem ne mondd,hogy 164cm 53kg kórosan sovány....ez minden csak nem gebe. teljesen átlagos,pont jó.ne hallgass azokra akik felhízlanának,így érzed magad jól,tehát ne másra hallgass!!
2015. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
A súlyod szerintem is jó, az együttműködési készséged is. A környezeted viszont rossz hatással van rád, nehezíti az egyéni terápiád. Érdemes lenne családterápián is részt vennetek. A gyerek viselkedése és érzelmi problémái mindig a család betegségének a megnyilvánulásai.
2015. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az miért nem tűnik fel pl az utolsónak, hogy a kérdező hányatja magát? mert ez nagyon nem normális viselkedés. Ezt bizony kezeltetni kell.
2015. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

5 Nyilván vannak alkati különbségek, de én egyáltalán nem vagyok kövér most sem, rengeteget edzek, egészségesen táplálkozom és van viszonyítási alapom, mert voltam 45 kilós is. Egy calzedonia modell is lehet alultáplált, nekem pl. sok plakátjuk nem tetszik, bár néha jobb lányokat találnak ha hangsúlyozni kell a mellet, feneket.

Akik pedig lepontoztak: azt azért ugye tudjátok, hogy egy fiatal, diagnosztizáltan beteg lányban erősítettétek meg azt, hogy nem kell kezeltetnie magát! Ez undorító!

Inkább ne pontozz, ha ostoba vagy, csak ezt tudom javasolni!

Egyáltalán nem árt ha odafigyel rá az anyja, sok esetben nem figyelnek oda az ilyen zavarokban szenvedő tinédzserekre. Kérdező! Te is inkább örülhetsz annak, hogy odafigyelő családod van és abszolút nem látom én sem indokoltnak, hogy csak salátát egyél este, pár kilót híznod kellene, már csak azért is, ha esetleg megint beüt a betegséged, akkor legyen miből fogyni. Egyenlőre egy leginkább fogyókúrásnak mondható étrenden vagy annak ellenére, hogy tök sovány vagy.

2015. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként kérdező, ahogy elnézem itt hozzád hasonló anorexiás, bulimíás lányok válaszolgatnak neked és biztatnak téged a minél tökéletesebb és egészségtelenebb soványság elérésére: Sajnos ez a gyk hátránya, egy ilyen kérdésre sok sorstársad is rákattint és írják a hülyeségeiket, hidd el rajtam szinte semmi felesleg nincs (170/58), ellenben amikor sovány voltam megundorodott tőlem a férjem, azóta is alig tudjuk helyrehozni a házaséletünket.
2015. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy eljársz terápiára. Vékony vagy, de ez még így nem beteges soványság. Az étrended is elég egészségesnek tűnik, hacsak nem falatnyi adagokat eszel belőle.

Ha viszont nem tudsz leállni és tovább fogyasztod magad, akkor mindenképpen érdemes ezt az orvosoddal megbeszélni, mert akkor könnyen baj lehet belőle.

2015. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!