Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiával küzdők! Amikor ti...

Anorexiával küzdők! Amikor ti megkezdtétek a gyógyulást, mennyi volt az a kalória, amin hízni kezdtetek?

Figyelt kérdés

Anorexiában szenvedek már lassan fél éve, és most jutottam el arra a pontra, hogy tudatosítottam magamban, híznom kell. A gond csak azzal van, hogy fogalmam sincs, ehhez mennyi kalóriára lenne szükségem. 2000 szerintetek elég lenne? Vagy 2000 fölé kellene mennem esetleg?

(164 cm és 40 kg vagyok)


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 19. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Ez egyén függő. De valószínűleg, mivel csak pár száz kalóriákat ettél, rgy kicsit többtől is hízni fogsz.

Én 160/34 voltam, nem számoltam a betegség alatt kcal-t, de utána elkezdtem, a félelem miatt.

Nagyon fontos, hogy fokozatosan(!) növeld, hogy azért ne legyél rosszul a sok kajától. Növeld mondjuk százasával, általában 2500-at szoktak javasolni.

Eleinte 1500-tól is tele voltam és minden bajom volt. 1-2 hónappal később jött az extrém éhség, akkor 2800-4500 között volt a bevitelem.

2021. jún. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is ugyan ennyi kilóról és centiről kezdtem, nekem szerencsére sikerült kigyógyulnom. A kérdésedre csak annyi lenne a válaszom, hogy ne számolod. Tudom, nehéz. De máshogy nem tudsz majd kigyógyulni az anorexiából. Nézz utána az interneten az All in recovery-nek. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert!! <333

2021. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 169/35-ről kezdtem.


Első pár napban 800-zal kezdtem (ez is sok volt és fájt), majd 1000, 1200, 1500, onnan 2500, majd 3000+.


Kb. 1,5 hét alatt jutottam el a 3000+-ra, de extrém éhségben az 5-6000 is megvolt :D


Azt tanácsolják, hogy 1500 körülig fokozatosan, kb. 200-sával menj, de onnan viszont már emelhetsz bátran, mert elmúlik az újratáplálási szindróma veszélye.

Nekem ez tökéletesen bevált, aztán váltottam előbb Minnie Maud-ra (minimim 3000/nap), majd all-in - ez a sok fear food miatt nehéz volt, de enélkül nem lehet meggyógyulni.


Februárban kezdtem, most már 52-54 között vagyok kb. 2 hete. Mindent eszek félelem nélkül, már nem hízok, és ismét elkezdtem sportolni. Teljesen egészséges vagyok, súlyban és vérképben, hormonálisan, meg fejben is.

2021. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3, sok anorexiával kapcsolatos kérdésnél láttam régebbi kommentjeidet, még kb. március-áprilisban. Azok alapján, meg csak amúgy is gratulálni szeretnék a felépülésedhez. Sok kommentedtől kevésbé éreztem magam egyedül a problémáimmal, el sem hiszed, mennyit segítettek nekem.

Kívánom, hogy továbbra is maradj egészséges és élvezd az életet, és mindent, amit nyújthat.

2021. jún. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!