Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik az az ital, amelyik a...

Melyik az az ital, amelyik a legjobb szomjoltó?

Figyelt kérdés

Ha a víz, akkor melyik fajta?


(Pl. desztillált víz, utántisztított csapvíz, R/O, esővíz, forrásvíz, ásványvíz, stb?)


Miket tapasztaltatok? Nektek mi vált be legjobban?



2023. jún. 4. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Naturàl citromos ûditôital vàllt be !!
2023. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a csapvíz. Minden üdítő tea stb után csak szomjasabb leszek.
2023. jún. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A víz az alapvetően mindíg a legjobb. De annak ugye csak víz íze van.


Télen hideg/meleg tea a kedvencem. Normál idöben bármilyen cukros üdítö akár.

Ahogy egyre melegebb van, már csak a savanykás üdítők, az is hűtve. (Itt vagyunk most)

Ahogy még melegg lesz, már csak is a víz. Vagy a 2l víz jéggé fagyasztva és ahogy magától olvad, azt.


A víz nálunk tisztított víz, a csapvíz rossz. De a legfonomabb nálunk az ártézi víz.


A desztillált vízben semmi oldott só nincs, így az annyira nem jó.

2023. jún. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A víz.


A cukros lötyiktől csak szomjas leszel, de nyáron pl nekem a sör - tudom, dehidratál, és szoktam is inni utána sok vizet, de a komló keserűségű jobban oldtja a szomjam (nem sörözök amúgy csak mondjuk kétheti 1x beülünk a barátainkkal)

2023. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Évek óta vizet iszom, nagyon ritkán gyümölcslevet.

Különböző vizeket kipróbáltam, csapvíz, ásványvíz, R/O szűrt víz, desztillált víz.

Állítólag a desztillált víz is nagyon egészséges, de annak van egyfajta szárító hatása.

Legtöbbször R/O berendezéssel tisztított vizet iszom.


Régebben "kísérleteztem", próbáltam gyógynövény teákat is. Pl a zöld teának is van szárító hatása.


Elég érzékeny vagyok erre, a bőröm és a hajam is inkább száraz, így feltételezem, hogy jobban megérzem.


Ha valaki behatóbban ismeri a témát és érti az összefüggéseket, köszönöm, ha kifejti.

2023. jún. 6. 04:55
 6/6 A kérdező kommentje:

És egy cikk, amelyben vannak érdekes dolgok:

[link]

2023. jún. 6. 04:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!