Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluten és adalék mentes...

Gluten és adalék mentes táplálkozásnál a puffasztott rizs megfelelo kenyer alternatíva?

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tartalmaz adalékanyagot, akkor nyilván igen.
2023. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha gluténérzékeny vagy!, igen. Ha nem, akkor kérlek, hagyd meg nekünk, akiknek NINCS választásunk, hogy mit eszünk.
2023. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Legjobb barátnőm gluténérzékeny és ő különböző kenyérliszt mix-ekből (Szafi, Bakefree stb.) süt, előre megszokta csinálni a tésztát, leszokta fagyasztani, így csak a sütőbe kell dobni, amikor enni szeretnél valamit.
2023. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2 neked meg mi a bajod?? :D félsz hogy az összeset megveszem ami a boltok polcain van, vagy mi? :D ezen most jót nevettem :DDD ha nemvagyok cukros, és nem is fogyózok, akkor ehetek néha egy cukormentes csokit, vagy azt sem engeded meg? 🤣🤣

Ezen az oldalon mindig úgy megnevettet valaki. :D

2023. jún. 7. 10:36
 5/10 A kérdező kommentje:

Közben vettem egyet (ezer bocsánat a 2-estől miatta)

És inkább tényleg meghagyom másnak :D úgy porzik az a szr, végig tüsszögtem evés közben


Ja, még valami : a glutén mára már nagyon egészségtelenné vált, glutént tolerálo szervezetben is gyulladasokat okoz, mint pl nálam is ez a helyzet, pedig a tesztem negatív.. A glutént nem csak az arra érzékenyeknek célszerű elhagyni!

2023. jún. 7. 10:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"glutén mára már nagyon egészségtelenné vált, glutént tolerálo szervezetben is gyulladasokat okoz"

Ez egy tudománytalan baromság, ami mostanság terjed laikusok körében. Honnan tájékozódsz dietetikai témakörben? Ketogén facebook csoportok? Femina.hu? A mondatodat egyetlen kutatási anyag sem erősítette meg az elmúlt években, cáfolatára azonban rengeteg vizsgálati munka született. Kiemelek ezek közül egy metaanalízist:

[link]

A tanulmányok szerint cöliákiával, gluténérzékenységgel, allergiával nem rendelkező egyéneknél a glutén semmilyen patológiás diszfunkciót nem okoz. Elhagyása azért felesleges és kontraproduktív egészséges személyek esetén, mert így az egyén olyan teljesértékű növényi mikrotápanyag forrásoktól tiltja el magát értelmetlenül, amik az egészséges és jól működő szervezet alapját képeznék.

2023. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
36%

"Ja, még valami : a glutén mára már nagyon egészségtelenné vált, glutént tolerálo szervezetben is gyulladasokat okoz, mint pl nálam is ez a helyzet, pedig a tesztem negatív.. A glutént nem csak az arra érzékenyeknek célszerű elhagyni!"

Idáig is eljutottunk. Évek óta papolom, hogy a glutén az áteresztő bél szindróma ugródeszkája, utóbbi pedig az autoimmun folyamatok és betegségek beindítója.

2023. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Igy van, a glutent mindenkinek el kene hagynia!
2023. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

"glutén az áteresztő bél szindróma ugródeszkája"

Ezt az alaptalan ökörséget ma már tényleg ketogén facebook csoportokban lehet olvasni kuruzsló sarlatánoktól. Erre vonatkozó randomizált kontrollált vizsgálatot tudsz hivatkozni? Vagy bármi tanulmányt? Csak mert ennek cáfolatára rengeteg metaanalízis készült, melyek közül egyet én is belinkeltem.

2023. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem igazán, nagyon tápanyagszegény. Inkább frissen sült gm kenyeret vegyél-készíts. egészségesebb és fenntarthatóbb.
2023. jún. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!