Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételintolerancia vizsgálat...

Ételintolerancia vizsgálat előtt állok. Szerdára van időpontom, de nem tudom hogy készüljek? Neten olvasgattam, hogy nem kell éhgyomorra menni, illetve vissza kellene hoznom az étrendembe azokat az ételeket amiket már rég kiiktattam? Ez igaz?

Figyelt kérdés

2023. jún. 19. 00:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kiegészítésképp annyi, hogy laktóz intoleranciám van, gluténnal elvileg nincs gond. Ez évekkel ezelőtt kiderült, most viszont magán úton csináltatok 200+ os panelt. Azóta viszont vannak olyan ételek, pl. paradicsom, ananász, bizonyos alma fajták stb, amit ha eszek utána nem vagyok jól, előjön az ekcémám stb.. most ahhoz, hogy reális képet adjon a vizsgálat, ebbe a néhány napba mindet kellene ennem?? Ez tényleg így van? Mert akkor kész őrület!
2023. jún. 19. 00:27
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több kollégám csináltatott ilyet, nem változtattak az étrendjükön.
2023. jún. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ők is volt hogy alapból valamit kihagytak?

Így mennyire adott pontos eredményt?

Gondolom oka volt annak hogy elmentek, és amire gyanakodtak hogy probléma, kiadta ezt az eredményt?

2023. jún. 19. 09:50
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Erre az IgG alapúra ne menj,nincs tudományosan alátámasztva!

Engem is megtévesztett,hogy hivatalos laboratóriumok végzik a vizsgálatot,kidobtam rá egy csomó pénzt,majd közölte a gasztroenterológus,hogy ez a vizsgálat nem bizonyított módszer! Utána néztem, sajnos ez igaz.


Ki is derült végül (kilégzéses teszten), hogy SIBO okozza a problémám. Életem végéig diétázhattam volna az intolerancia teszt alapján… sikertelenül.


Nem akarok beleszólni, de ha tanulsz a hibámból, azt a pénzt inkább IgE alapú nutritív allergiapanelre, H2 kilégzéses tesztekre (laktulóz,laktóz,fruktóz), székletből gyulladás és enzimfaktorok vizsgálatára, DAO enzim mérésre szánd.

Ekcémát amúgy okozhat hisztamin intolerancia (ezt méri amit utoljára írtam).

2023. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a 200+os tesztek tényleg kamuk, ne dobj ki rá pénzt. Inkább menj el egy normális gasztroenterológushoz.
2023. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Hát elbizonytalanodtam bakker...

SIBO-ra én is gyanakszom, mert vashiányos vérszegénységem van, minimálisan

szívódik fel az is, pedig kaptam 3X vénásan vasat. Hogy most mennyire maradt meg vagy sem, azt is holnap néznék meg.

Vérből vett allergia vizsgálat fákra, növényekre azzal sincs jó tapasztalataitok?

SIBO vizsgálatot hol vizsgálnak vagy ezt hogy kell kérni?

2023. jún. 20. 10:57
 8/12 anonim ***** válasza:

IgE alapú van légúti panelre is,az megbízható.


A SIBO esetében hidrogén kilégzéses teszt van,megiszol egy laktulóz tartalmú italt,majd 20-30percenként belefújsz a hidrogénszint mérőbe. Éhgyomorra kell menni,előtte nap pedig diétázni,de ezeket elmondják.

2023. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezt akkor is lehet, ha tudom hogy laktózos vagyok? Csak mert emiatt én egyáltalán nem fogyasztok tejterméket, mert a legkisebb mennyiségtől is rosszul vagyok.

Nem szívesen innám meg úgy, hogy tudom rosszul leszek tőle.

Te helyileg hol csináltattad meg ?

2023. jún. 20. 17:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nem laktóz hanem laktulóz, semmi köze hozzá. Ez egy cukorfajta,amit a baktériumok erjesztenek a bélben, és ha túl hamar megemelkedne a kifújt érték, az mutatja hogy kontaminált a vékonybél (ez pedig a SIBO).


Én a medicovernél csináltattam, de rengeteg helyen végzik,szinte az összes magánlaborban.

2023. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!