Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mennyire súlyos a...

Szerintetek mennyire súlyos a bolti sók kálisóval dúsítása?

Figyelt kérdés
2023. jún. 27. 20:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok, hogy lehet kálisó olyan sókban is amire nincs ráírva, hogy az van benne. Ez előfordulhat?
2023. jún. 27. 20:09
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb semennyire. 1000ppm alatti lehet az átlagos konyhasók kálium-klorid tartalma. Ez kb a mérési hibaszázalék szintjének felel meg.

Ha kevert sóról van szó, azt meg köteles a forgalmazó a termék csomagolásán jól láthatóan feltüntetni.

2023. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Vegyél inkább tengeri sót.Az sokkal egészségesebb
2023. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én direkt próbáltam olyat keresni, amiben részben kálium-klorid van, marha nehéz volt találni, és jó drága is volt. Nem teszik bele úgy, hogy nem írják rá, mert senkinek nem fűződik ehhez érdeke, és s*ggbe rúgja őket a Nébih, ha kiderül.
2023. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem meg azt mondták, hogy beletehetik úgy is, hogy nem írják rá. Emiatt megijedtem, hogy megmérgezem magam és felvásároltam több száz kiló tiszta sót.(gyógyszertári/patikai tisztaságút)


Akkor nem kellene annyira paráznom.

2023. jún. 28. 07:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez egy hoax, évekkel ezelőtt futott, úgy látszik, még mindig előjön. Egyébként a káliumhiány nem ritka, ebből a szempontból jó a káliumos só. Persze, ha túl sokat fogyasztasz belőle, akkor árthat, de ez a nátriumra, sőt még az ivóvízre is igaz. Szokásos mennyiségben, még ha nagyon erősen sózol is, nem lesz bajod a káliumos sótól. Az arányt segít kiegyenlíteni a veséd.
2023. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A tiszta sótól meg jódhiányod lesz. Mert az nem jódozott.
2023. jún. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazad van 7 es, majd veszek jódot a gyógyszertárba.


A tiszta só csakis NaCl t tartalmaz jód nincs benne. Attól tényleg jódhiányom lesz.

2023. jún. 29. 06:14
 9/12 A kérdező kommentje:

De nincs benne csomósodásgátló sem.

Amit kálium-ferrocianidnak hívnak.


Bár azt írják az interneten, hogy annyira nem káros, mint amennyire a nevéből hangzik. De attól, hogy kálium, meg ráadáasul cianid is kiráz a hideg. Biztos nem olyan mintha ciánt enne az ember, de ezt is beleteszik a sima konyhasóba.

2023. jún. 29. 06:27
 10/12 anonim ***** válasza:

A cián is olyan, hogy meg kell enni bizonyos mennyiséget, hogy ártson. Mandulát se szoktál enni? Mert amúgy abban több van, mint a konyhasóban.


Másrészt az se mindegy, hogy valami milyen vegyületben van.


Például a klór egy veszélyes, mérgező anyag.

Nátrium-kloridra viszont szüksége van a szervezetednek.


Az atomos oxigén egy agresszív fehérítőszer.

Kétatomos oxigén molekulákra nagyon nagy szükséged van.

Ha három oxigénatom áll össze, azt úgy hívják, hogy ózon, és belélegezve káros.

És itt más elemek nem is jöttek a képbe, csakis az oxigén különböző formái.

2023. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!