Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki súlyos IR-ben, vagy...

Aki súlyos IR-ben, vagy cukorbetegségben szenved, az egy hotelben hogyan oldja meg az étkezését?

Figyelt kérdés
Akár hotelben töltött hétvége, akár egyszerű éttermi vacsora esetén ki hogyan oldja meg a diéta betartását? A fehér rizs mellett általában csak krumpli van minden formában, IR barát köretek hiányoznak az étlapról. Vagy pl a reggeli. Attól, hogy barna színű a kenyér, még közel sem biztos, hogy megfelelő. Nekem a purpur vált be. Vigyek magammal?

2023. jan. 21. 08:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha ennyire macera, akkor ne egyél étteremben. Vinnék magamnak kaját, nem az étterembe, mert az rém paraszt dolog, de megoldanám máshogy a kaját. Szupermarket csak van a közelben.
2023. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Szia, ilyen esetben én nem hotelt javaslok hanem apartmant, ahol tudsz reggelit csinálni magadnak. Az éttermek étlapjai pedig fent vannak a neten, meg kell nézni hol tudsz enni pl lazacot zöldségkörettel. Ha népszerű úticélra mész akkor még váltogatni is tudod a vendéglőket.
2023. jan. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Jézusom. Szerintem ez már kóros ahogy te gondolkodsz.

Én 1-es tipusú cukorbeteg vagyok, napi 4-szer kell inzulinoznom. Ja ráadasul még vegetáriánus is vagyok ami még jobban megnehezíti az étkezést.

Mindig tudok enni étteremben és hotelben is. Szerencsére párommal nem keveset utazunk, tavaly pl voltunk Egyiptomban, Olaszban és Görögben is, mindenhol tudtam enni.

Itthon Magyarországon is eddig bármilyen helyen voltam, mindig rengeteg féle kaja van. Saláta/párolt zöldség van. Ha nem akarsz semmi szenhidrátot enni, edd azt egy szelet hússal vagy rántottsajjtal. De amugy meg nem kell a szénhidrátot teljesen megvonni.

Reggelire meg mindenhol adnak tojást, eszel azt egy minimális kenyérrel ha nem tudod magában megenni.

2023. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a kóros tudatlanságomért kedves 3-as. Ahogy azért is, mert elvileg minden étkezéssel kellene be vinnem bizonyos mértékben szénhidrátot, elvileg, de nem mindegy milyet. 326 volt a 120 perces inzulinom, ami nem kevés. Így igyekszem nem rontani a helyzeten még jobban, még ha kóros is szerinted..
2023. jan. 23. 19:51
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

Nem kell bevinned minden étkezessel szénhidrátot.


Más kerdés, hogy nehezen tudod elkerülni, na de külön ezt figyelni, hogy legyen benne szénhidrát...


Milyen diétat tolsz amugy?

2023. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
180 grammos inzulinrezisztens diétát, amit az endokrinológus előírt. Ha megvonom a szénhidrátot, szerinte azzal többet ártok mint használok. Próbáltam, a májam kompenzált, magasabb volt a reggeli cukrom. Nem eszek egyébként 180 grammot, 150-160 között mozog. És nem eszek 5-6 alkalommal sem. Általában csak 4 étkezés. Fogynom nem kell, de a szénhidrát mennyiségre és minőségre figyelek. Mivel szigorúan tartom, így a legalacsonyabb, napi 500 mg metformin az adag jelenleg. Fél év múlva újabb labor..
2023. jan. 23. 20:34
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
A 180 gramm hót baromság. Nemcsoda, hogy szrul vagy.
2023. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szarul. Mióta tartom a diétát, azóta minden panaszom megszűnt. Erős hajhullás, alacsony tesztoszteron, alacsony libidó, kezdődő zsírmáj, magas triglicerid és koleszterin, nagy haskörfogat, felgyorsult anyagcsere. Minden visszaállt normál szintre, szóval ezzel már nincs gondom. 37 éves, 176 centi magas és 80 kilós férfi vagyok. A ketogén diétát próbáltam kb 5-6 évvel ezelőtt. Nagyjából akkor csúszott szét az anyagcserém. Jelenleg csak a gyors felszívódású ch-t kerülöm, ezért tettem fel a kérdést, hogy más hogyan oldja meg.
2023. jan. 23. 20:51
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Na de ha a gyors ch-t kerülöd csak, akkor mire fel a kérdés? Kb AKÁRHOL tudsz bármit enni.
2023. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Te nem vagy se cukorbeteg, se inzulinrezisztens, ugye?
2023. jan. 23. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!