Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mennyire súlyos a...

Szerintetek mennyire súlyos a bolti sók kálisóval dúsítása?

Figyelt kérdés
2023. jún. 27. 20:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

De azt is mondják, hogy kálium-kloridnak gyengébb az íze, mint a nátrium-kloridnak.


Csak végig kellene kóstolgatni azokat a sókat amelyekre nincs ráírva, hogy kálisót tartalmaz.


Kiderülne egyből, hogy igaza van-e azoknak akik azt állítják, hogy nem teszik bele úgy, hogy nem írják rá.


Meg azt is mondják, hogy megfelelő spektrumú uv lámpa alatt fluoreszkál a kálisó. Csak azt nem tudom, hogy pontosan milyen spektrumúnak kell lennie.



Akartam gyógyszertárban venni kálisót, hogy különböző spektrumú uv lámpákkal leteszteljem, hogy melyik mutatja ki, de elutasítottak a gyógyszertárban, nem adtak nekem kálisót.

2023. jún. 30. 22:49
 12/12 anonim ***** válasza:

Itt vehetsz olyat, amiben van KCl (ki is lehet számolni, mekkora arányban, az alapján, hogy 60%-kal alacsonyabb a nátriumtartalma):


[link]


Azt írja, nem kapható, de hogy a fizikai boltjukban kapható-e, azt érdemes lehet megkérdezni. Mikor voltam, talán több hasonló sókeverék is volt.


Aztán ezen letesztelheted a lámpásodat.

2023. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!