Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem hízok/fogyok 1400...

Miért nem hízok/fogyok 1400 és 1800 kalóriánál sem?

Figyelt kérdés

Heti 5 súlyzós edzést csinálok, egész április-május-június 1800 kalória körül ettem, most júliusban ezt 1400-ra tettem, hogy kicsit fogyjak a zsírból. Kinézetre 1800 során sokat formásodtam, de a mérleg ugyanannyit mutatott, most 1400 kalóriánál pedig szintén. Nem értem, hogy lehet ez.

23/L 55kg 160cm

120gr proteint viszek be

Kb. 20%-a a kalóriának a zsír

A maradék szénhidrát



2023. júl. 17. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehet rosszul számolod a kalóriákat

mindent nyersen kell mérni

főzésnél lehet túl sok olajat használsz és azzal nem számolsz

lehet hogy nem számolsz bele mindent a napi kalóriabeviteledbe, csak a fő étkezéseket mint reggeli, ebéd vacsora, az ebéd és vacsora között elfogyasztott snickersel pl nem számolsz, pedig kéne.

vagy

a testsúlyodat random időpontokban méred, ezért nem tudod követni a fogyást

minden reggel wc-zés után de még reggeli előtt mérd meg magad és jegyezd fel a súlyod, majd minden hét végén számolj egy átlagot, és ha ez hétről hétre csökken kb fél kilóval akkor jó vagy.

vagy

ment le zsír, de jött fel izom és ezért nem csökken a testsúlyod

az utóbbi elég valószínűtlen, de nem kizárt ha kezdő vagy.

2023. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindent mérek, minden egyes ételt, amit elfogyasztok, az olajat is, amivel főzök.

A testsúlyt is reggel mérem.

Egyszerűen nem értem, hogy hogy lehet az, hogy 1800 és 1400 kalóriánál sem történik semmi, se fel, se le. 100% biztos vagyok abban, hogy jól mérek.

2023. júl. 17. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:

eszembe jutott még pár dolog

lehet nem kalkulálod be a folyékony kalóriákat mint pl a cukros üdítők

illetve brutál csalónapokkal is ellehet rontani az egész diétát

6napig tartod az 1400kcalt, majd vasárnap benyomsz 4ezer kcalt akkor nem volt deficites a hét.

2023. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

még azt tudom elképzelni hogy nálad pont ez az a tartomány amin még szintentartasz

mert ez nem úgy működik hogy pl napi 1500kalória az még szintentartáshoz elég, de 1300már deficit 1700 meg szufficit, mivel minden nap kicsit más (kevesebbet/többet mozogsz, alszol, stresszelsz, stb stb) ezért ez változhat pár 100kalóriát.

2023. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Leadtál zsírt, felszedtél izmot. És hosszabb időtávot kell nézni
2023. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én yaziót használok. Nekem 1236 kalória kell fogyáshoz. Akkor vagyok deficitben.

Ha te nem fogysz, akkor nincs kalóriadeficit. Ennyi.

2023. júl. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rossz az anyagcseréd, vagy vizet tartasz vissza, ezektől lesz ez sziszifoszi munka.
2023. júl. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!