Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki gyomoszűkítéssel...

Ha valaki gyomoszűkítéssel eszik felnőtt emberként kisgyerek adagokat, az győzelem és egészséges, de ha anélkül, akkor étkezési zavar? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Most beszéltem egy ismerőssel, akinek ilyen műtéte volt.


Igen, lefogyott, de óvodás gyerekek adagjait eszi, csomókban hullik a haja, ezer féle vitamint szed, kimarad a menzesze, szédül, állandóan fázik, szőrösödik.


A műtétet leszámítva, ez az anorexia minden diagnosztikai kritériumát hozza.


Mégis, az orvosai szerint ez egy fenntartható életmód, élete végéig.



Ez hogy a fenébe etikus?



2023. aug. 9. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem így van, mint ahogyan azt te sarkítva leírod.

Gyomorszűkítés annak kell, aki előtte elefántnak való mennyiségeket zabál - ergo eleve étkezési zavara van. Ekkor szűkítik a kinyúlt "bendőt" egészen kicsire, amit fizikai képtelenség úgy teletömni - így valósulhat meg a fogyás. Persze az általad óvodás adagot is be lehet napi többször is tolni...

Idővel a szűkített gyomor is nyúlik - ergo meg tud enni normális adagokat is.


Ha hullik a haja, felborult a hormonrendszere, az azt jelzi, hogy a táplálkozása helytelen. Mert nem az adag mennyisége, hanem a minősége volna a fontos tényező - ezt láthatóan sem ő, sem te nem érted.

2023. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem, én azt nem értem, hogy hogy a fenébe nem veszi ezt észre az orvos?
2023. aug. 9. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodj meg, észreveszi. És nyugodj meg, a barátnőd kapott is megfelelő útmutatást a helyes étkezésről. Az, hogy ő ebbe tojik bele, már nem az orvos felelőssége, kényszergyógykezelni meg ennyiért még nem lehet.
2023. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!