Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fiatalon viszonylag normális...

Fiatalon viszonylag normális testalkatú voltam. Sportos, nem elhízott. Gond nélkül voltam egy napot étkezés nélkül, és csak a megéhezéskor ettem. Mellette edzettem. Nősülés után rendszer jött az étkezésbe, és rengeteget híztam. Miért?

Figyelt kérdés
Nem ettem túl magam, sem 2 tányér töltöttkaposztát, vagy ilyenek. Amint a család kérésére, most reggeli, most ebéd, vacsora, odaültem rendszeresen, hírtelen szedtem fel nagyon sokat. Hat év múlva diabéteszes lettem. A szervezetem most is próbálna ritkábban étkezni, de napi 5-6 étkezés kell a cukor miatt. Hozzáteszem egy alkalommal végigcsináltam a három hónapot úgy, hogy jóval ritkábban étkeztem, és jobbak is lettek az eredményeim. Elmondtam az orvosnak, és felháborodott, hogy nem veszem komolyan a diétát. Feljegyezte, és közölte térjek vissza a rendszeres kis adagokhoz, mert leesik a vércukrom, rosszul lehetek. Miért volt normális a testsúly rendszertelen étkezésnél, és miért hízik valaki ha eszik rendszeresen. Amikor rendszeresen kezdtem enni, 30 kiló jött fel egy év alatt. Abszolút nem hatalmas adagokkal.
2023. aug. 14. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most 160 gr szénhidrátot eszek. Még lehetne fogynom, de a cukor nagyjából jó. Az érdekel, hogy rendszertelen evésnél miért nem híztam meg. Miért érzem a reggeli, délelőtti étkezést nyűgnek, miért akkor érzem a legjobban magam ha délben eszek először.
2023. aug. 14. 11:53
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

"rendszertelen evésnél miért nem híztam meg"

Mert nem voltál tartós kalóriatöbbletben.

2023. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Rosszlovas ***** válasza:
90%

Ha egy év alatt 30 kg jött fel, akkor nem az a baj, h rendszeresen ettél, hanem hogy rendszeresen RENGETEGET ettél...

Illetve a 160 g szénhidrát se mond sokat, az kb 640 kcal, annyitól nem hízni, hanem éhen halni lehet...

Szóval össze kellene pontosan írni, hogy miből mennyit eszel es iszol, grammra, mondjuk 1 héten át, aztán fogod tudni, hogy mennyi kalóriát viszel be.

Ezt kell csökkenteni. Tökmindegy, hány étkezésben.

2023. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy év alatt 30 kiló???

Ha nem eszel a javasoltnál több kalóriát, akkor nem fogsz hízni azért, mert nem 3 étkezés, hanem 5 étkezés alatt eszed meg.

Egyébként nincs semmi bajod? Hormonok rendben vannak? Nincs semmi anyagcsere zavar? Ez a 30 kiló nagyon gyanús. Vagy csak nem ismered be magadnak, hogy sokat eszel? Vagy rosszul számolod a kalóriákat?

2023. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor jött fel 30 kiló egy év alatt, és a következő 3 évben még 20, amikor család lett, és mint család reggeli, ebéd, vacsora volt. A jelen helyzetben eszek 160 gr szénhidrátot a diabétesz miatt. A napi kalória 2000-2500 között van, mert nagyjából havonta ismétlődik az étrendem. Volt egy két éves mosolyszünet a feleségemmel, így a régi étkezések jöttek vissza, és 30 kilóval voltam könnyebb 2 év alatt. Ezen fellelkesedve mentem, (hogy fogyni szeretnék) az orvoshoz, aki a napi rendszeres étkezést ajánlja.
2023. aug. 14. 12:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul számolsz, napi 2000-2500 kalóriával egy felnőtt férfi nem hízik 30, 50 kilót. Kivéve ha extra alacsony.

A napi 3 étkezés pedig nem rendszertelen, az is rendszeres. Az a rendszertelen, ha valaki összevissza eszik, nem eszik, kimaradnak az étkezések.

Mosolyszünetben gondolom, a stressz is "segített" fogyni.

2023. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most eszek 2-2500 kalóriát, most nem hízok, nem fogyok ezzel a mennyiséggel. Akkor kezdtem el hízni, amikor napi 3 étkezés volt. Rendszertelen alatt azt értem, hogy csak akkor ettem ha éhes voltam. Ez jellemzően napi 1-2 étkezést jelentett, de az is legkorábban dél után.
2023. aug. 14. 12:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem értem, hogy itt mi van ennyire túlmagyarázva. Ha hízol, akkor kalóriatöbbletben vagy, ha nem hízol, akkor nem vagy kalóriatöbbletben. Enyi a történet.
2023. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem sikerül megérteni. Ha x kalóriát eszel 2 vagy 3 vagy 5 étkezésre elosztva, az akkor is x kalória. Nem lesz se több, se kevesebb. Az már kérdés, hogy kinek mi az egészséges, nyilván cukorbetegnek nem a napi 1-2 étkezés.

Nem azért híztál meg, mert napi 3x ettél.

2023. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!