Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fiatalon viszonylag normális...

Fiatalon viszonylag normális testalkatú voltam. Sportos, nem elhízott. Gond nélkül voltam egy napot étkezés nélkül, és csak a megéhezéskor ettem. Mellette edzettem. Nősülés után rendszer jött az étkezésbe, és rengeteget híztam. Miért?

Figyelt kérdés
Nem ettem túl magam, sem 2 tányér töltöttkaposztát, vagy ilyenek. Amint a család kérésére, most reggeli, most ebéd, vacsora, odaültem rendszeresen, hírtelen szedtem fel nagyon sokat. Hat év múlva diabéteszes lettem. A szervezetem most is próbálna ritkábban étkezni, de napi 5-6 étkezés kell a cukor miatt. Hozzáteszem egy alkalommal végigcsináltam a három hónapot úgy, hogy jóval ritkábban étkeztem, és jobbak is lettek az eredményeim. Elmondtam az orvosnak, és felháborodott, hogy nem veszem komolyan a diétát. Feljegyezte, és közölte térjek vissza a rendszeres kis adagokhoz, mert leesik a vércukrom, rosszul lehetek. Miért volt normális a testsúly rendszertelen étkezésnél, és miért hízik valaki ha eszik rendszeresen. Amikor rendszeresen kezdtem enni, 30 kiló jött fel egy év alatt. Abszolút nem hatalmas adagokkal.
2023. aug. 14. 11:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
most napi 2-2500-at eszel és tartod a súlyod örülj neki! Sokan kevesebbet esznek és híznak vagy tartják a bálna súlyukat. Ezek szerint te rengeteget ettél amikor 20-30 kiló feljött, ilyen 4000 kalóriákat. Tök mindegy hogy annyi ételt 3 vagy 6 felé osztasz szét, elhízol tőle.
2023. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ott a válasz a 8-ban. Régebben akkor ettél, ha éhes voltál. Most meg akkor, ha üt az óra, akár éhes vagy, akár nem. És gondolom jó magyar szokás szerint minden esetben eltünteted a tányérról a teljes mennyiséget. És akkor ki tudja ugye, mekkora halmokról beszélünk esetleg.
2023. aug. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!