Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudom rendszeressé...

Hogyan tudom rendszeressé tenni a nagyvécézést?

Figyelt kérdés
Sajnos már évek óta rendszertelen nekem, pedig sportolok, iszok eleget, eszek elég rostot, mindent próbáltam már, de valahogy soha nem jött össze, max rövid időre. Az lenne a legjobb, ha minden reggel felkelés után túlesnék rajta, és kész... Csak az a baj, hogy reggel suli előtt iszok egy kávét, de attól sem jön meg az inger, a suliba járás miatt nincs meg az a nyugodt környezet... (tudok nyilvános helyen kakilni, csak nem jön az inger ilyenkor) Valami ötlet?

2023. márc. 5. 12:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Rendszerint felkelés utàn egybôl igy lenne a legjobb! Tudod stimulàlni, ha éhgyomorra narancslevet iszol, az beinditja a székelést!
2023. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Hosszú évek alatt kialakított szokásrendszerrel, amikor hagysz magadnak elég időt a klozeten nyugodt körülmények között (olvasás, rejtvény fejtés stb.). Normális reggelizés kell, mert az evés begyorsítja az emésztőszervi mozgásokat és szinte törvényszerű a tömegperisztaltika jelentkezése is.
2023. márc. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2es

igen, írtam is hogy eléggé közrejátszik ez is, hogy nincs időm, se reggelizni, se nyugodt környezetet teremteni a suli miatt.. esküszöm, soha nem volt még olyan kiegyensúlyozott az életem mint az online oktatás alatt

2023. márc. 5. 12:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
"nincs időm, se reggelizni, se nyugodt környezetet teremteni a suli miatt" Persze-persze! Még ezt ki kellene egészitened: Ennek oka a szüleim viselkedése! (Esetleg még az idöjárás, hogy egyáltalán van.) Fél orával elöbb felkelsz és lesz idöd!!!! CSAK RAJTAD MULIK!!!
2023. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
de minek keljek fel előbb ha úgyse sikerül? így sem alszom eleget, nem akarnék még pluszba fél órát elbaszni a semmire.. ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor hétvégén minden szuper lenne, de nem az..
2023. márc. 5. 13:00
 6/18 A kérdező kommentje:
egyébként meg hiába ülnék egy órát is a vécén, azzal nem tudok mit kezdeni ha nem jön az inger
2023. márc. 5. 13:02
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem kell rendszeressé tenni, mit tudom én, minden reggel elmenni.


Van, akiknek ez a normális, de a legtöbb ember napi-kétnapi egyszer VALAMIKOR elmegy - amikor jön az inger. Esetleg picit visszatartja, míg nem jut mosdóba, de nagyon kevesen székelnek "óramű pontossággal".


Amúgy is felesleges, mert aztán tök rástresszelsz, hogy úristen, nem tudtam elmenni, most mi lesz, stb.


Amíg max háromnaponta el tudsz menni, semmi gáz.

2023. márc. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7es


tudom, csak a rendszeresség lenne az "álom"


csak sajnos az a baj hogy van hogy több napig is nem sikerül rendesen

2023. márc. 5. 15:39
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért nem sikerül, mert pont az ellen küzdesz, ami a természetes lenne. Hogy akkor tojunk, amikor inger van. Akik mindig reggel járnak, az csak pszichés, rászoktatták magukat. Valójában egy nagy hülyeség, hogy pont 24 óránként, mindig ugyanakkor kellene, mivel az ember nem ugyanannyit eszik mindennap, nem is ugyanolyan sebességgel emészthető kajákat és nem is ugyanolyan minden napja, ezért a - legalábbis megfelelő "mennyiségű és minőségű" - végtermék sem 1440 percenként készül el.
2023. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Bárcsak én is rá tudnám magam szoktatni 😅 Egyébként meg írtam korábban, hogy én pont hogy nem küzdök az inger ellen, amikor jön ott jön, a gond az hogy nem jön az inger. (csak sokkal ritkábban mint kéne)
2023. márc. 6. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!