Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi cukrot fogyasztotok?

Mennyi cukrot fogyasztotok?

Figyelt kérdés

Manapság divat lett azt mondani hogy így kerüljük a cukrot úgy kerüljük a cukrot. De a valóság az hogy az emberek temérdek cukrot esznek nap mint nap, mivel függőséget okoz és édes.

Pár évvel ezelőtt egy munka miatt én is elhatároztam hogy le állok a cukor fogyasztással. Sikerült is egyik napról a másikra 0-ra csökkentem, pedig még egy pohár teát is min. 2 teáskanál cukorral dobtam meg.

Azóta el telt pár év, és sajnos fokozatosan elhanyagoltam a mérsékelt cukor fogyasztást.

Rengeteg tanulmány szól arról, hogy milyen komoly gondot okoz a cukor fogyasztás, de az élelmiszer ipar úgy trükközik hogy még a legártalmatlanabb termékbe is belecsempészik a cukrot, mivel függőséget okoz, így nagyobb lesz a vásárlási hajlam.

Egy ártatlan 0,5L-es üditőben is símán lehet 6 teáskanál cukor.

Egy tanulmány szerint, amit ki tudja ki finanszírozott, azt mondták hogy gyerekeknek napi max 4g, felnőtteknek max 9g a !NEM KÁROS! mennyiség.

Más tanulmányok is kimutatták hogy a szervezetnek NINCS szüksége cukorra.

Ha egy kocka cukrot megeszel, vagy egy kocka cukor mennyiségű cukrot ami 2gramm, akkor 2X-re emeled a vérnyomásod. -Ennyire van szüksége a szervezetednek a cukorra! -Egy felnőtt vérében 5L-ben taláható természetesen 4g cukor! Ha megiszol napi 2 kávét 1-1 kocka cukorral akkor beviszel plusz 8g cukrot, ami a szervezetednek teljesen fölösleges!

Rengeteg betegségben közre játszik a legnépszerűbb a cukorbetegség, de ott az elhízás, a szív és érrendszeri betegségek és még lehetne sorolni.

Visszatérve az én esetemre, én visszatértem a mérsékelt cukorfogyasztásra, próbálom, csak a természetes cukor forrásokat fogyasztani, de ha véletlen olyan adódik nem zárom ki teljesen hogy egy sütit vagy valamit megegyek. De van olyan hét is hogy semmi ilyesmit nem eszek. Tehát 0g. És semmilyen hátrányát nem érzem, sőt!

Kíváncsi vagyok hogy az emberek mért nem veszik komolyan a cukor fogyasztásnak a nagyon súlyos mellékhatásait?



2023. aug. 29. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem unatkoztam még annyira, hogy elkezdjem számolgatni, mennyi a napi cukorbevitelem. Nem vagyok diabéteszes. Szintentartó kalóriabevitelem van, ennek mentén alakul a szénhidrátfogyasztásom is (amiből szintén szimpla glükóz képződik), a fehérjefogyasztásom valahol 1,5 g/tskg fölött van, a zsírfogyasztásom pedig valahol 1,0 g/tskg alatt. Ez már így is bőven több menedzsment, mint amire egy "átlag embernek" szüksége van. Én sportoló vagyok, nekem ezért fontos a táplálkozásom kontroll alatt tartása.
2023. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én csak azt sajnálom, hogy különböző pénz érdekek miatt nem világosítják fel eléggé az embereket arra hogy mennyire káros a finomított cukor mértéktelen fogyasztása.

Az hogy egy nap megeszel egy csokit, vagy helyette iszol egy cukros üdítőt, azt mondom hogy így-úgy jólvan belefér.

Csak az átlag ember: megiszik 1 nap 3 cukros kv-t, ez 6g cukor, megeszik egy édességet ami lehet símán 15g cukor, aztán lehet hogy vmelyik fő étkezésére is cukrosat eszik +20g cukor és akkor még folyadékot nem számolom ez 31g cukor a felnőtt nem káros maximumának több mint 3x-a.

És szerintem van aki ezt napi szinten tólja a májának...

Aztán meg csodálkozunk meg rohanunk az orvoshoz...

2023. aug. 29. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem a napi kaloriabevitelem 1400 kcal korul van. Max 5 szazalek az ajanlott hozzaadott es meg 5 a termeszetes cukor. Ez nekem 1400*0.05/4.1 = 17 gramm cukor.

Gyumolcsokbol nem szamolom de kb 12-15 korul vsgyok. Hozzaadottat max heti egyszer es akkor 20-30 korul

2023. aug. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A finomított cukor a káros.

A gyümölcs vagy természetes cukor pl. méz az egészséges.

2023. aug. 30. 18:06
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
50+F vagyok, egészséges, sportolgatok is. Évek óta 0 közeli, gyümölcsöt sem sokat eszem, azt is edzés előtt inkább. Néha egy kocka magas kakaótartalmú étcsoki. Kávé (meg minden más) édesítőszerrel. Ünnepekkor azért belefér egy szelet torta, már ha cukros egyáltalán, mert más is hanyagolja a családban.
2023. aug. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mivel a cukor az egy egészséges és olcsó kaja, én sokat. Nem tartom számon, de szerintem heti szinten 1 kiló el tud fogyni. Attól függ mit eszem. A dupla espresso kávé nagyon szuper 10-12 kanál cukorral. 10% a testzsírom, stabilan évek óta. Aki szerint a cukor hizlal az rosszul tudja.
2023. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és sose vagyok beteg, nagyon egészséges vagyok és 10 évvel fiatalabbnak szoktak nézni legalább.
2023. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én az édesítőszereket kerülöm, azok mérgek. A cukor csak tiszta energia. Még csak nem is magas a GI-je a keményítővel ellentétben. Energiaital, kóla, lekvár, gyümölcsök, aszalt gyümölcsök, cukros tejes dolgok, fagylalt, stb stb😍
2023. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mérj egy vércukrot a biztonság kedvéért.
2023. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#4

mértékkel

2023. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!