Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek úgy laktózérzékeny,...

Lehetek úgy laktózérzékeny, hogy a tejtermékek nagy részétől semmi bajom?

Figyelt kérdés

Egy jópár éve nem nagyon bírom a laktózos tejet és tejszínt/tejszínhabot, előtte nem volt baj. Viszont mostmár odáig fajult a helyzet, hogy a laktózmentes tejtől és tejszíntől is néha hasmenésem van.

DE! azon kívül ehetek sima túrót, joghurtot, sajtot, tejfölt, sűrített tejet, ihatok írót, kefírt (bár azokban úgy tudom nincs laktóz, de ebben nem vagyok biztos…), és szinte minden laktózos dolgot, peksütit, tejes kiflit, azoktól nincs semmi bajom.

Számomra ez nagyon furcsa, érdekelne a véleményetek.

Tudom-tudom, már rég el kellett volna menni dokihoz, de amikor épp rászánom magam akkor már rég nincs időpont, amúgy meg megszoktam hogy kizárom ezeket az étrendemből és nincs baj.


Köszi a válaszokat!



2023. szept. 2. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
részleges érzékenység is van
2023. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olyan van, hogy csak egy kevés laktózt tudsz megemészteni. A savanyított tejtermékekben nincs sok (megeszik a bacik, gombák). A kifliben azért nincs sok, mert csak egy kevés tej van benne.


Elvileg a laktózmentes tejben is van de nagyon kevés, bírnod kéne. Lehet, hogy valami másik összetevőre lett érzékenységed.

2023. szept. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!