Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki laktózérzékeny, mivel...

Aki laktózérzékeny, mivel tudja pótolni a kálciumot vagy ami csak a tejtermékekben van?

Figyelt kérdés
Valamint glutén mennyire káros,ha valaki sok olyan ételt fogyaszt amiben van?
2016. aug. 9. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenyek laktózmentes tejtermékekkel pótolhatják a kalciumot. A glutén annak káros aki lisztérzékeny, a többieknek nem. Az ember több ezer éve fogyaszt gabonát, eddig nem volt belőle gond.
2016. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csomó más élelmiszerben több a Ca, mint a tejben. Keress rá.

A tejben nincs semmi ami nélkülözhetetlen lenne.


A glutén alapjában nem káros, viszont az elhagyása egy csomó betegségre lehet gyógyír.

2016. aug. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem,és a tejtermékekben pl. sajtban,túróban,joghurtban vannak egészsges dolgok nem? Vagy nem nélkülözhetetlenek?
2016. aug. 10. 00:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetlen étel sincs, ami nélkül ne lehetne évtizedeket élni elég jól... Még a zöldségek nélkül is lehet élni, bár az nekem már elég durván hangzik (plusz nekem nem is menne, csak elvben :P).


Én sem eszem laktózt vagy glutént (max. nyomokban, de tényleg csak nyomokban, mivel feldolgozott ételeket sem eszem). Mindent be tudok vinni nélkülük is. A kálcium még nem is vészes, nálam a magnézium a problémás kemény szálkásításkor, az igen korlátozó étrendem miatt. Kálciumot tojásból, zöldségekből s olajos magvakból viszek be, nem gond, szeretem a mákot, de még a szezámot is. Inkább mozgok többet, hogy beférjen elég :D

S ha lefogytam, még sokkal egyszerűbb lesz az egész.

2016. aug. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Magnéziumot mivel viszed be?
2016. aug. 10. 01:36
 6/6 anonim ***** válasza:
A mákban viszonylag sok a magnézium.
2016. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!