Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az orvos rost, fűszer, zsiradé...

Az orvos rost, fűszer, zsiradék ès tejmentes diètát îrt nekem elő. Epekő gyanús vagyok, és tanácstalan azzal kapcsolatban hogy mit egyek h legyen erőm dolgozni is?

Figyelt kérdés
Aki volt ebben a helyzetben, leîrná, h ő miket evett? A hétre már össze állítottam egy menüt, de hátha tudnátok adni pár ötletet nekem, mert nem sok ötletem van.

#táplálkozás #epekő #tejmentes #Zsîrmentes #rostmentes
2023. szept. 12. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Többek között az orvosnak/dietetikusnak a feladata erre a kérdésedre konkrét választ adni, akár konkrét étrenddel.
2023. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voltak epeköveim..de már műtőttek.

Műtét előtt zsír,olaj ,hagyma és fűszerszegény diétát kellett tartanom.

Natúr csirkemell,főtt krumpli,sárgarépa,cukkini,sütőtök,rizs ajánlott ilyenkor.Esetleg spenót,tészta.

Műtét előtt volt,hogy a pirítóstól is rosszul voltam

Persze egyéni tűrőkèpességtől függ ki mit bír..

Neked mik a panaszaid?

2023. szept. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ennyit mondott az orvosom, nem adott étrendet. Gondoltam vannak itt rendes emberek, akik segítenek és nem kell fizetnem többezer ft-ot ebben a drágaságban azért, h össze állítsanak nekem egy étrendet.

2. Válaszoló; Hányinger, hányás, mustár sárga hasmenès ès a legrosszabb ami állandó, az alhasi fájfalom.(Igen, alhasi. Azt mondta nem mindenkinek a bordája alatt fáj, meg gyomor tájèkon, de az a leggyakoribb) Vakbèl kizárva, epekőre gyanakszik az orvos, de az ultrahang messze van mèg, elmegyek magánba ha előbb bekerülök sorra. Ma voltam délután orvosnál, nem telefonáltam ma már időpont miatt. Tegnap délután nagyon rosszul voltam, de délelőtt rántott húst ettem, steak burgonyával meg sajtos, kukorica salátával, valószînűleg az tett be. Ma a hasfájáson kîvűl más nem volt. Tegnap dèlben ettem, ma meg 11óra körül, ètvágyam sincs igazából. Vegetás vízben főt rizst ettem meg körtét. Ennyi.

2023. szept. 12. 19:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg nem is várom el h etrendet készítsen nekem bárki is. De pl a második hozzászóló a sütötökkel, cukkinival meg a spenóttal segített abban h ebből össze állítsák magamnak 3 napi ebédet, plusz a répa mondjuk vacsorára tökéletes. Pl pirítósra reszelve. Nekem ez óriási segítség volt.
2023. szept. 12. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Az orvost kérd meg hogy adjon beutalót egy dietetikushoz. Akkor elmehetsz ingyen csak lehet várni kell. Olyan nincs hogy ennyit kinyög és oldd meg.

A zsiradékmentes elég könnyű csak nem lesz finom. Mehet csirkemell, kacsamell, csirkecomb, tofu. Ezek lehetnek a fehérjecforrások. Csirke vagy pulykasonka szintén. Mellé mehet fehér tészta (nem durum). Valamint a tojás.


Fehér kenyér, pita vagy tortilla, abonett lehet az alapja a hideg étkezéseknek. Illetve amellé alacsony rosttartalmú zöldségek pl krumpli, répa, hej nelkuli uborka, cukkini, paradicsom. Alacsony rosttartalmú gyümölcsök mint banán vsgy eper. Ihatsz turmixot növényi tejbol es bananbol. Alma szinen mehet


Peldanap

Reggeli fehér kenyér tükörtojással, héj nélküli uborkával

Tizorai elres bananturmix zabtejbol (olyat keress amiben nijcs hozzaadott olaj)

Ebéd csirkemelles tészta rizstejszínnel (az leginkabb szenhidrat)

Uzsonna abonett sonkával, paradicsommal

Vacsora fustolt tofus feherlisztes tortillatekercs, mellé grillezett cukkini

2023. szept. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves ötös válaszoló, köszönöm a plusz ötleteket. Holnap akkor felhívom az orvosom, ma már nem rendel, és ráfogok erre kérdezni. A tofu sem jutott volna eszembe, pedig nagyon szeretem. Kávét sem ihatnék, de arról nem tudok lemondani, nekem ez olyan, mint másnak a cigi. Az orvos szerint egy gyenge tejeskávé belefér zsírszegény tejjel persze, de rizstejjel iszom most, és ne étgyomorra, és ha rosszul vagyok utána, akkor mindenképp el kell hagynom. Tegnap óta sok jó ötletet kapta, találtam. Azt hittem nagyon szenvedős lesz, és nyúl kaján fogok élni, de megkönnyebbültem hogy még így is finom dolgokat fogok tudni enni. Az orvos annyit mondott még hogy minimális olaj használható főzéshez de ha lehet inkább ne. Sütöttem palacsintát, amihez olaj sprayt használtam, azt is kb 3-4 sütésnél, mikor már éreztem hogy leragad, és csak 2-t ettem belőle. Meg csirkemellet sütöttem, most először sütőzacskóban, és sokkal jobb lett mint ahogy általában csinálom. Annyira nem lesz ez rossz, mint gondoltam. Csak naponta 5x kell ennem, azt is mondta, ami nehéz mert álltalában csak 1x-2x szoktam, ami tudom hogy nagyon nem jó, de kereskedelemben dolgozom, nem igazán van lehetőségem ott reggelizni, tízóraizni, meg ebédelni. Erre kell megoldást találnom még. Köszönöm a segítséget, nagyon hálás vagyok.
2023. szept. 13. 14:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!