Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fáj a fejem ha reggelire...

Miért fáj a fejem ha reggelire cukrosat eszem? pl. müzlit.

Figyelt kérdés

Mostanában próbálom rávenni magam a reggelizésre, mert elég vékony vagyok. A tojástól savas lesz a gyomrom sajnos. Vettem Chocapic-ot, ami tudom hogy szörnyü de gyerekkoromban szerettem és szivesen eszem reggelire.

Már máskor is tapasztaltam pl. nutellás kenyérnél, hogy ha azt reggelizem tökre megfájdul a fejem. Ennek mi az oka?



2023. okt. 3. 12:12
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
65%
Az az oka, hogy megbomlik az egyensúly. Ilyenkor hatásos lehet az, ha sót eszel vagy sósat.
2023. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akár az is lehet, hogy az ilyen gyorsan felszívódó szénhidrátot nem jól kezeli le a szervezeted. Nagyon magasra megy a vércukorszinted, aztán lezuhan, esetleg túl alacsonyra. Ez okozhat fejfájást.


De magamon is tapasztaltam hasonló tüneteket, és specielvan vércukormérőm (más okból), de nem tudtam méréssel bizonyítani az elméletemet. Szóval ez egy lehetséges ok, de nem feltétlenül ez van mögötte.


Kezdődő fogszuvasodás is okozott ilyet nálam.

2023. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért nem eszel szendvicset normális felvágottal, zöldségekkel? Vszeg azért fáj a fejed, mert az édes cuccal fellövöd a vércukrodat, ami utóbb hirtelen leesik.
2023. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kóma , a cukros műcukros lisztes co2 s holmik okozzák, aztán a folyamatos migrén savokádás meg a kihulló fogak rádöbbentenek.
febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!