Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha reggelire meg vacsorára...

Ha reggelire meg vacsorára pempőt iszok (fehérje+zabpehely) és csak ebédre eszek szilárd kaját, az úgy mennyire egészséges?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 3. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nézhetem a pimpőt?
2023. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Mi számodra az "egészséges" definíciója? Tényleg érdekel.. Mindenki ezzel jön, hogy jó és rossz étel, egészséges egészségtelen, de nincsenek tisztában a fogalmakkal.
2023. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. Úgy értve nem bessza-e szét egy idő után a szervezetem, a vesém, gyomrom, a beleim, lesz-e állandó cifrafosásom, stb.
2023. ápr. 3. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Én már próbáltam és semmi bajom nem volt. Szinte nincs olyan nap hogy ne enném ezt legalább vacsorára. Mondjuk én fehérjét nem rakok bele, inkább kókuszt, gyümölcsöket, tönkölybúzapelyhet, ilyesmiket.
2023. ápr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

3#

Ez esetben, a kérdésedre válaszolva:


Mindig jót nevetek, amikor naturál hobbista szinten valaki turmixokat iszik, ahelyett, hogy normálisan enne szilárd táplálékot. :D Egy jó diétában nincs turmix. Az emberek 90%-nak felesleges ilyennel szórakoznia.


Persze, ha napi 5-6 ezer kalóriát akarsz bevinni naponta, IFFB pro szintű izomtömeg van rajtad, és undorodsz a kajától a sok sok évnyi hatalmas mennyiségű étel után, akkor megérteném, hogy turmixokat iszol..

2023. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2 egészségtelen étel: gyorskaja, mirelit, rengeteg hozzáadott zsír, cukor, só, szinte semmi rost.

Egészséges étel: kiegyensúlyozott fehérje, rost, vitamin, ásványi anyag tartalmú, otthon készült ételek. Azért ez nem agysebészet. Vagy szerinted egy mekis hambi egy szinten van egy otthon sütött bucis, kézzel gyúrt húspogácsás, sok zöldséges, moderált szószos hambival?


Kérdező: ha nem így akarod leélni az életed, akkor semmi bajod nem lesz tőle. De ilyem pimpő, vagy mi helyett miért nem eszel zabkását gyümölccsel, egy kis olajos maggal? Sokkal több rost, vitamin, meg minden, mi jó. Nem tudom pontosan mit értesz az alatt, amit írtál, de ha mindezt le is turmixolod, vagy sokáig főzöd, akkor sok rost el is tűnik pl, mivel mechanikailag is aprítható egy részük. Ezért jobb egy kicsivel inkább gyümölcsöt, zöldséget enni, semmint meginni turmixban. Ha élvezed, ízlik, akkor persze, fogyaszthatod, bajod nem lesz tőle, nem ördögtől való.

2023. ápr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6#

Tisztában vagyok vele, hogy mit jelentenek a fogalmak, csak a legtöbb ember különbséget tesz jó és rossz étel között, miközben csak a makró számít.


A kérdésem arra irányult, hogy zéró különbség van egy csirke+rizs+brokkoli és egy pörkölt tészta között, mert a tested nem tudja, hogy te éppen mit eszel.

2023. ápr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 nem, nem csak a makró számít. Ha csak az számítana, akkor teljesen kiegyensúlyozott lenne az ember, ha cukros fehérjeport inna, mellé némi olivaolajjal lefojtásképp. Lássuk be, ez amellett, hogy hányingerkeltő, cseppet sem igaz. Rengeteg más van az ételeinkben, amik igenis fontos szerepet játszanak. Kezdve a rostokkal. A makrókban nincs benne, mégis számít. Vitaminok, szintén, nem makró, mégis komolyan beteg leszel, ha nem fogyasztasz vitamint. Ásványi anyagok, detto. De csak hogy fokozzam, ezeknek az aránya kombinációja sem mindegy, tehát nem elég pusztán még egy rost, vitamin, ásványianyag kombót leküldeni. És akkor még nem beszéltünk ilyenekről, mint textúra, íz, volumen, GI...

De, közvetetten ugyan, de a tested igenis tudja, mit eszel. Nyilván nem kell 100%-os tiszta, egészséges ételeket enni, meg szvsz nem is lehetséges, de ne tegyünk már úgy, mintha egy alma, barack, áfonya egy szinten lenne egy cukorkával, csak mert mindkettő cukros.

2023. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!