Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet sárga foltos a...

Mitől lehet sárga foltos a tenyerem?

Figyelt kérdés

Napról napra egyre több helyen, de csak a kezemen jelennek meg sárgás elszíneződések. Első körben csak azt olvastam róla, hogy a sok karotinban gazdag étel teszi, de most utána olvastam és cukorbetegség meg pajzsmirigy alulműködés is okozhatja... Most az lenne a kérdésem, hogy ha csak a túlzott karotinfogyasztás miatt van, akkor mennyi idő alatt múlik el?

Mielőtt megjelentek a foltok, 3-4 napja naponta az alábbiakat fixen fogyasztottam, amikről tudom, hogy karotinban gazdagok.

fél kávéskanál kurkuma (kurkuma lattét ittam)

napi 1 spirulina kapszula (390 mg)

1-2 homoktövis cukorka (a csomagoláson láttam, hogy ebben is van karotin)

+ Narancslevet is ittam


Amúgy vashiányom is van, emiatt szedek Maltofert, de abban nem hiszem, hogy van karotin.


A fentieken kívül viszont pl. sárgarépát vagy édesburgonyát az elmúlt napokban nem ettem. Sütőtököt az elmúlt hetekben többször is, de az elszíneződést megelőző napokban nem.


Most meg vagyok fázva, emiatt is fogyasztottam kurkumát meg a spirulinát is ezért szedtem. Ha nem múlnak a foltok, akkor amint meggyógyulok, elmegyek orvoshoz is, de azon csodálkozok, hogy ez vajon már sok béta-karotinnak számít vagy lehet más a háttérben?



2023. okt. 3. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
vizsgáltasd ki a pajzsmirigyedet. maltofer helyett reggelente éhgyomorra 1 pohár céklalé rendbe hoz 1 hónap alatt.
2023. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eloszor is egy surgos laborvizsgalatra mennek, hogy az alapveto dolgok es maj rendben van-e. Nekem repale tultolasatol lett sarga a tenyerem, talpam, de az arcom is. A bilirubin-szint magas volt, de az is a karotin miatt viszont a tobbi ertek tokeletes volt. Es nalam azonnali elhagyastol lassan el is mult.

Legfontosabb eldonteni, hogy szervi oka van-e, vagy tenyleg a festekanyag.

2023. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!