Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a kalóriatöbbletet tiszta...

Ha a kalóriatöbbletet tiszta kajából viszem be, nem fogok annyira bezsírosodni? Vagy csak a kalória számít?

Figyelt kérdés

2023. okt. 10. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
CSAK a kalória számít.
2023. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Mivel a "tiszta étel" fogalma továbbra sem létezik dietetikai szakirodalomban, csak a wellandfit.hu-n, ezért igen, csak a kalória számít. Nyilván nem mindegy se egészségügyi, se izomépítési szempontból, hogy az egyén zöldségekből, gyümölcsökből, hüvelyesekből, gabonákból, sovány húsokból, halakból fedezi a kalóriaszükségletét, vagy milka csokiból, mekis sajtbureszből, lángolt kolbászból, de ez szerintem egyértelmű.
2023. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem létezik tiszta kaja a valóságban. Minden kaja tiszta, amit nem a kukából veszel ki. A zsírosodást pedig akkor fogod tudni mérsékelni, ha a kalóriatöbbleted moderált, és nem vagy 1000 kcal pluszban.
2023. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha van tiszta kaja, akkor milyen a nem tiszta kaja? Hozzáadom amit a földről felsöpörtem, vagy egyéb módon összekoszolom? Vagy hogy kell ezt elképzelni?
2023. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szerintem a kérdező a nem tiszta kaja alatt táplálékkiegészítöket ért. Lehet azt is, de azzal pl feherje a napi beviteled max felét viheted be! Dobozán is rajta van.

Csak a tiszta,minőségi kaja! Az minden!

Bcaa.= csirkemell.

Ennyit súgok ;)

5 év.! Jó edzésterv, jó étrend! 5 év! Ennyi elég a célhoz szinte minden esetben.

2023. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tiszta kaja a hús, rizs, zöldségek, zab, olajos magvak stb.., a többi meg a péksütemények, sütemények, csokoládé, édességek stb... Nem tudom mi ebben olyan félreérthetó.


Tehát ha beviszek 200 kcal kalóriatöbbletem rizsből vagy nutellából van, az számít?

2023. okt. 10. 22:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenyeled, akkor miért ne számítana?
2023. okt. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A többlet az többlet, mindegy miből viszed be.
2023. okt. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fogsz egy mérleget és ráteszel 100 g rizst - a mérleg többet fog mutatni.

A mérlegre ráteszel 100 g nutellát - a mérleg többet fog mutatni.

A szervezeted ugyanígy müködik, beviszel a kereteden fölül plusz kalóriát, az hízást fog okozni.

2023. okt. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tiszta kaja: minden tiszta, amit nem kukázol. A kalória a fontos, nem az, hogy miből viszed be - persze, a vércukornak nem igazán tesz jót, ha 100g nutellát tolsz be.
2023. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!