Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csiperke gombát szabad enni...

Csiperke gombát szabad enni nyersen nagy mennyiségben?

Figyelt kérdés

Én csak nyersen szeretem, de úgy nagyon.

Lehet tőle bajom?



2023. okt. 26. 13:25
 1/2 Zcom09 ***** válasza:
76%

A gombák a földből jönnek és a föld nem tiszta. Még a farmokról származók is szennyezettek lehetnek, baktériumokkal és egyéb parazitákkal.

Valamint a gombák az egyik legnehezebben emészthető élelmiszerek, amiket rendesen hőkezelni kell, hogy emészthetővé váljanak.


Szóval ha nem főzöd meg jelentősen növekszik annak az esélye hogy összeszedsz valamilyen baktériumot vagy parazitát, és nem fogod tudni rendesen megemészteni. Ami okozhat hasmenést, és egyéb emésztőrendszeri panaszokat.

2023. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy én is rendszeresen veszem a csiperke gombát azt a vákuumos natúr gombaszeleteket. Nyersen zabálom, mert általában az a tervem, hogy rántotta mellé megcsinálom, vagy tésztával. De egyszerűen nem bírok neki ellenállni, és kanállal zúzom befelé. :) Minden hónapban megeszek egy két üveggel.. már gondoltam rá én is, hogy lehet le kellene róla állni.
jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!