Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Összetett probléma de ő nem érti?

Összetett probléma de ő nem érti?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni.


Barátnőmön van kb 14kg plusz, 152cm és 75kg.


Inzulin rezisztenciája miatt gluténmentes étrendet kapott meg gyógyszert. Idő közben kiujult neki a heliobacter betegsége is. Erre kapott gyógyszert de addig az Inzulinosat nem szedhette.

A heliobacterből kigyógyult közel 1év után.


Vissza menni az Inzulin miatt nem akar a dokihoz.

Mivel napi 10en órát ül, a fentieken túl fáj a háta, lába, fel van neha puffadva stb.

Mozogni semmit nem mozog.


Mindenre ráfogja hogy ő azért nem fogy le mert nem tudja megemészteni a zsírt. Általában anyum főz évek óta heti többször ( az ok mindegy miért) de ő is figyel Barátnőm diétájára. Ő nem akarja hogy anyum főzzön mert állítólag zsírosabban főz és amikor magának főzött nem volt baja vagy nem puffadt.


De ami a gond hogy kevés gyümölcsöt eszik. Egész héten el van tejen meg párizsis vajas kenyéren. Ami szintén nem tesz jót mivel kell a főtt étel.

Én úgy látom nem a zsírosabb kajával van gond első körben..de ő nem akarja érteni


2023. okt. 31. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Talán ha békén hagyod, akkor idővel feldolgozza a helyzetet, és magát tudja motiválni. A legtöbbet az árt a motivációnak, ha mások akarják megmondani, mit kellene csinálnod.
2023. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jobb lenne, ha ő főzne.
2023. okt. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát inkább 20 kg az a súlyfelesleg. Inzulinrezisztencia miatt miért kellene gluténmentes étrenden lennie? Első körben diétával (szénhidrátszámolás), másodsorban gyógyszerrel, legvégső esetben inzulinnal kezelik, de szerintem akkor már 2. típusú diabéteszről van szó. Túl zsíros ételek senkinek nem tesznek jót, kiegyensúlyozott, változatos étrend szükséges IR-től függetlenül, jó minőségű, alacsony zsírtartalmú fehérjék, lassan felszívódó szénhidrátok, hüvelyesek, zöldségek (nyersen, párolva) és gyümölcsök is, bár IR esetén neki figyelnie kell, hogy mennyi gyümölcsöt eszik. Alapállásban is, de IR-nél még fontosabb a rostbevitel.


Ha nem akarja, hogy anyukád főzzőn akkor miért nem ő főz? Vagy inkább úgy mondanám, hogy ha 2 felnőtt ember együtt él, akkor miért nem főztök közösen? Alakítsatok ki egy étrendet közösen, ilyan ételekből, amit mindketten szerettek, kezdjetek el együtt főzni, enni stb.


Abban teljesen igazad van, hogy mozognia IS kellene, első körben ha minden nap tempósan sétál 1 órát már az is jó lenne, de előbb-utóbb kellene találnia valami mozgásformát, amit szeret. Endokrinológus és dietetikus felkeresése mielőbb indokolt.


1-es válaszára reflektálva: ha jól értem ez évek óta így megy. Nem tudom mióta vagytok együtt, de én azt javasolnám, hogy próbálj meg kompromisszumot kötni vele: a problémáját nem hagyod szőnyeg alá söpörni, mert ez súlyos eü problémákat fog neki okozni hosszú távon, de most x ideig békén hagyod (legyen egy konkrét határidő, mondjuk jan. 1.), nem adsz neki ötleteket, tanácsokat, nem baszogatod addig, DE! Találja ki ő, hogyan-mit szeretne változtatni, evés, főzés, mozgás területén, de aztán uccu neki, csinálja/csináljátok! És az orvos kapcsán ne köss vele kompromisszumot, akármit/akárhogyan akar változtatni, orvoshoz és dietetikushoz el kell mennie. Azt te tudod, hogy ez a kapcsolatotokban mennyire okoz problémát, de én ezt - minden támogatás és szeretet mellett - hosszú távon nem viselném el. :( ARról nem is beszélve, hogy ha majd jön a gyerekvállalás kérdése, ez nagyon sok problémát fog okozni.

2023. okt. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az inzulin rezisztencia hogy jön össze a gluténmentes diétával? Az inzulin rezisztencia nem betegség még, kb. csak a magánellátásban létezik.

A mozgásra jó megoldás, ha szervezel sétát, kirándulást, akár egy közeli kiállítást néztek meg, állatkertet, plázát vagy biciklizhettek a természetben, de a pingponghoz sem kell sok felszerelés.

A puffadás egyértelmű jele annak, hogy nem jó ételeket eszik. A zsír okozhatja, főleg, ha savcsökkentőt is szed(ett). Talán érdemes lenne megerősíteni abban, hogy figyelje a teste jelzéseit és hallgasson rájuk. Hadd egye azt, ami szerinte neki jó.

Friss zöldségek mindig legyenek az asztalon, savanyúságok is, majd belekóstol és akkor máris nem akkora probléma, hogy mennyi gyümölcsöt eszik.

Nasit és cukros innivalót kerüljétek, filmezés közben nem kell étkezni.

2023. okt. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Állítólag a glutént sem tudja megemészteni.

Voltunk endokrinológusnál is. Kapott merkformint és diétát. Meg a fehér cukrot kerüli.

Én mondtam/hívtam hogy mozogjunk, meg nekem jó amit ehet ő.


Ő heti 2x 3x vacsorázza a vajas párizsis kenyeret.

2023. okt. 31. 13:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Inzulin rezisztenciája miatt gluténmentes étrendet kapott - semmi sem indokolja.


Menjen el kivizsgálásra, ha tényleg érzékeny a gluténra, de csak úgy hasraütés-szerűen abbahagyni bromság.

2023. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezen a téren semmi tudatosság nincs benne. Hajtogatja hogy ő nem tud fogyni ( semmit nem tesz érte).


Mondtam azt is hogy ne csodálkozzon higy nem tud fogyni ha este 8 v 9kor is képes enni, utána meg megy 2 órára rá aludni..persze hogy jobban " fog rajta a kaja"

2023. nov. 1. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!