Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy egyek több zöldséget...

Hogy egyek több zöldséget naponta? Ti mennyit szoktatok?

Figyelt kérdés

A gyümölcsökkel annyira nem állok rosszul, minden nap eszem minimum egy almát, banánt, stb, de ha van idénygyümölcs, ennél jóval többet szoktam. A zöldségfogyasztásom viszont elég szegényes. Levesben nem szeretem a zöldséget, csak a krémlevesekben, a főzelékekért sem vagyok oda, csak egy párat eszek meg. A rakott ételeket, rakott kel, padlizsán, cukkini, stb legalább szeretem, de ezt ugye nem eszek minden nap.

Ezen kívül vacsihoz szoktam enni paradicsom, uborkát, paprikát, vagy esetleg zöld salit és kb ennyi a zöldségfogyasztásom.

Ez nagyon kevés? Ti mennyi zöldséget esztek? Hogy tudjátok beépíteni az étrendetekbe?


nov. 15. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez nem annyira kevés. Inkább a napi 1 alma a kevés.
nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha eszel naponta nyers zöldséget és heti többször zöldséges főtt kaját, akkor az nem annyira kevés.

Gyümölcsöt viszont egyél többet. Napi több almát, vagy déligyümölcsöt.

nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nagyon kevés?"


Az átlagnál így is több.


"Ti mennyi zöldséget esztek?"


Hullámzó. De igyekszem nem kifelejteni a zöldséget-gyümölcsöt.


"Hogy tudjátok beépíteni az étrendetekbe?"


Tízoraira vagy uzsonnára általában és saláta formájában. Nem bonyolult dolgok, csak összevágok nyers zöldségeket. Mondjuk salátalevelek, angolzeller, répa, paradicsom valamilyen kombinációja. Megeszem natúran is, de valami salátaöntettel még jobb.

nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
van aki vajas kenyeret eszik szalámival. délbe meg este tésztát pörkölttel? Akkor szerinted az mennyi zöldséget, gyümölcsöt visz be? Van aki nem eszik mindennap zöldséget gyümölcsöt mégis egészséges.Amit eszel az túl jó :)
nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A krumpli is zöldség. Ebből sokat eszek, mindenféle módon. A rizst meg tésztát nem annyira szeretem köretnek.

Télen ezen kívül leginkább csak néha töltött káposzta, melegszendvicsre hagyma, kb. heti egyszer paprika vagy paradicsom a reggelihez, és ennyi a zöldség.

Nyáron mindig van sok friss zöldség, akkor jobban belehúzok. Nyersen és feldolgozva is.

Gyümölcsből télen egy (saját) alma, vagy ameddig van, szőlő, körte, naspolya, datolyaszilva. Nagy néha valami bolti.

Nyáron viszont terem minden a telkeken orrba-szájba, olyankor rengeteg gyümölcsöt megeszek, főleg fáról-bokorról legelve.

nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gyülölcsöt nem eszek, zöldséget is csak néhány havonta pár falatot max
nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es, kérdés, hogy évtizedek múlva mennyire lesz egészséges... ha megéli
nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy sosem eszik az ilyen ember zöldséget, gyümölcsöt.Csak azt hogy nem mindennap. Ha heti 5nap eszel az már jó szerintem.Én mindennap eszem.

#4es vagyok

nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én gyümölcsöt szinte semmit nem eszek, mert nem bírja a gyomrom egyiket sem. Nagyon max pár havonta egy banán.

Zöldséget reggelihez szoktam. Fél pritamin paprikát, esetleg paradicsomot, néha uborkát. Illetve kajában ha van, azt megeszem, bár azt mondják a főtt nem annyira számít. Hozzám képest rohadt jó vagy sztem. :D

nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
4-es a tuti, én is így kajálok, neha a pörihez teszek egy kis csemege ubit mert az pontveléh hogy kompenzálja a zsírosságot. Szendvicsbe könnyű zöldséget rejteni vagy mellée, paprikát paradicsomot, de egy kígyóubit sósan bármikor megtudsz enni, mert könnyű, mongyuk fél kiló rosejbli társaságában, az is zöldség. Kechup. De pl a brokkolit elég könnyű megpárolni és finom is sóval, olivával, répa sali, cékla, én ezeket nyomom. Ami még bejön a paradicsomleves. Amúgy érdemes enni a zöldséget, mert jót tesz a bőrnek szerintem, is. Nyerset, de van nagyon sok féle savanyúság, káposzta, paprika, dinnye stb.
nov. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!