Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet velem a probléma,...

Mi lehet velem a probléma, hogy ennyire kívánom az édességeket? Van erre bármi megoldás a szín tiszta önuralmon kívül?

Figyelt kérdés

Elvileg vannak olyan emberek, akik elégedettnek és teljesnek érzik magukat egy csoki elfogyasztása után, én meg akármennyit is ennék, mindig csak többet, és még többet kívánok.

Ha már annyi édességet ettem, hogy rosszul vagyok tőle, még akkor is kívánom, egy idő után persze már nem engedek utat ennek a vágynak, különben rég halott lennék.


Régen volt egy jobb időszakom, amikor kontrollálni tudtam az irracionális vágyaimat, csak azóta nagyon szétcsúsztam sajnos.

Mi okozhatja? Biológiai rendellenesség? Betegség? Mentális állapot? Elégedetlenség és boldogtalanság?


Elhatároztam már százmilliószor, hogy eddig és ne tovább, kitaláltam különféle rendszereket, amivel szabályzom magamat, egytől egyig mind elbukott.


Akinek volt már dolga hasonlóval, hogyan kezelte, hogyan küzd/küzdött meg vele? Mit tanácsoltok?


20/F



nov. 17. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
20 éves felnőtt, szavazati joggal rendelkező férfi vagy. Ne zabálj csokit, edd mértékkel! Ennyi.
nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, van, akinek alapból több endorfint termel a szervezete, és van, akinek kevesebbet. Akinek kevesebbet, azoknak jobban szükségük van arra, hogy kívülről segítsék ezt. Az édesség pont ilyen és a dohányzás is. A megoldást viszont én sem tudom, az édességgel én is bajban vagyok. Sporttal is tudsz segíteni az endorfin termelődésen, de szerintem ahhoz minden nap kellene sportolni, hogy az vegye át ezt a segítő szerepet.
nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menyit mozogsz? A mozgáshiány mondjuk biztosan feülteti az embert a vércukor hintára.
nov. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Heti 2-3 alkalommal járok konditerembe, attól függően, éppen mennyi dolgom van.

Lehet nem mindennapi, de azért mozgásnak az is mozgás.

nov. 17. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
A bélflórára keress rá. Amiatt kivánod állandóan. Kb fél évig kellenee kibirni hogy csak belfl9ra tamogato eteleket eszel es csokkenni fog a vagy. Amint tobb jo baci lesz a beleidben mint rossz baci
nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát jó. A fél napos tűrőképességet fel kell tornáznom fél évre...


Érzelmileg sem vagyok valami stabil mostanában egyébként. Sokkal több tényező van az életemben, ami fájdalmat okoz számomra, mint ami örömet (különféle okokból kifolyólag). Nem valami kedvező helyzet. Gyakran van elegem mindenből.

Van beutalóm és időpontom pszichiátriára is.

nov. 19. 02:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!