Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek hogy megszűnjön a...

Mit tegyek hogy megszűnjön a túlevésem?

Figyelt kérdés

Másfél évvel ezelőtt kezdődött amikor egyszercsak elkezdtek falásrohamaim lenni, de nem emlékszem hogy mi miatt. Teljesen megkeseríti az életemet hogy képtelen vagyok mértéket tartani, és hogy emiatt a súlyom is eléggé változékony. Lerontotta az önbecsülésemet a korlátlan evésem és mindig szomorú vagyok, undorodok a testemtől.

Rengeteg diétát kipróbáltam már de nem tudtam abbahagyni az extrém evést, és mindig visszatértem ebbe az ördögi körbe. Egésznap az étel körül jár a fejem, megtervezem hogy mit fogok enni, ami egészséges de utána mégis túlevés lesz a vége.

Légyszíves valaki segítsen aki küzdött hasonló problémával. Nem szeretnék gonosz kommenteket olvasni.


2023. nov. 29. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez hormon probléma lesz. Irány a doki.
2023. nov. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Mit tegyek hogy megszűnjön a túlevésem?"

Egyél kevesebbet. Ennyi. Ha ez egy felnőtt embernek komolyan gondot okoz, akkor fordulj pszichológushoz, szükség szerint pszichiáterhez. Ezt nem gonoszságból írom, ugyanis ez minden bizonnyal pszichés eredetű probléma, nem hormonális.

2023. nov. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy és pszichés is lehet.

A pszichológus nem tud segíteni a hormonproblémádon, az endokrinológus meg az elméden.

Egy vérvétel és kiderül.

2023. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg van taplalkozadi hiba es psziches betegseg is.

Elobbi kezeleseben tudok segiteni: nagy esellyel irrealisan keveset akarsz enni, olyan etelekbol amik nem taplalnak es megvonod magadtol azokat az eteleket amiket szeretsz. Na ez a baj es ettol lesznek a falasrohamok. Fontos hogy a kaloriakereted realis legyen, semmikepp se legyen a BMR ertek alatt. Az is fontos hogy az etelek amiket eszel, tápláljanak. Mindegyikben legyen feherje, lassu szenhidrat (pl durum teszta, tk kenyer krumpli rizs bulgur huvelyes) valami rost (pl huvelyes zoldseg) egy jo nsgy adag zoldseg, kb 150 gramm rtkezesenkent es kis mennyisegben valami egeszseges zsir.

Az is fontos hogy ne vons meg magadtol a kedvenceidet, amiket a falasroham alatt szoktal enni. Pl ha imadod a browniet, legyen az is betervezve pl uzsonnara. Magas kakaotartalmu csokibol, zablisztbol, gyumolcsokkel a tetejen ugy hogy melle eszel pl joghurtot a feherje miatt.

Es akkor nem fogsz benyomni egy egesz tepsivel az egeszsegtelen valtozatbol


Egy labor sem arthat, hazidoki ugyis koteles kiirni evente. Kiderul belole ha van testi baj is

2023. nov. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mint ilyenkor mindig, felmerül a kérdés, hogy hogyan kerül annyi kaja a spájzba meg a hűtőbe, hogy a falásroham bármikor maradéktalanul kielégíthető legyen...? Csak nem előre megfontolt szándékkal van feltöltve folyamatosan?
2023. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!