Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van az edesburgonyaban kalória?

Van az edesburgonyaban kalória?

Figyelt kérdés

Magas rosttartalma miatt nem szívódik fel, egy az egyben tavozik a vegbelen keresztul a bevitt edesburgonya.


Sima burgonya teljesen felszívódik. Wc-ben se található sima burgonya.



dec. 7. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Édes Istenem! Dietetikailag ennyire nem képben lenni. Igen, van kalória az édesburgonyában.
dec. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Minden ételben van kalória.
dec. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Ez legalább akkora baromság, mint hogy az ananász kalóriatartalmát nem kell beleszámolni a napi keretbe, mert hogy az ananász megemésztése több energiát vesz igénybe, mint amenni benne van. Nyilván nem önmagában az ananásztól fogsz elhízni, meg nyilván két harapás ananász kalóriatartalmát valóban nem túl indokolt számolni, de ha te rendszeresen eszel érdemi mennyiségű ananászt, és nem számolod annak kalóriaértékét, akkor miért írsz ki kérdést, hogy "1200 kalóriával miért nem fogyok"?
dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Van benne, de ki lehet szedni belőle. Úgy mint a buborékos ásványvízből is ki lehet szedni a buborékot.
dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljes butaság amit írsz. Az édesburgonyában és a sima burgonyában pont ugyanannyi kalória van és pont ugyanúgy szívódik fel. Az egyetlen különbség hogy picit másfajta vitaminok vannak bennük.

A rosttartalma is mindkettőnek ugyananyi. De a zöldségek közül sz egyik legkevesebb rosttartalmuk van.

dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2 én aranyeret kaptam amikor sok edesburgonyat ettem, akkora szekletek tavoztak napi 2* a mellekhelyisegben. Fogytam is abban a honapban 5 kilot. Mindenki azt mondta hogy mennyivel jobb mint a sima burgonya de semmit nem er ha nem szivodik fel. Visszatertem a hús krumplira, azóta minden jobb lett, 95%-ban felszivodik minden.


Nem csodalom hogy a veganok tobbsege nyunyó csontváz vagy ehenhal, mert a rostbol probaljak taplalni a testuket ami blokkolja az osszes etel felszivodasat.


Nagyon ujra kell gondolni ezt a kaloria dolgot a rosttartalmu etelek kozott.

dec. 7. 19:53
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj kérdező de te most vagy nagyon tudatlan vagy, vagy ehy szánalmas troll. Erre még nem jöttem rá.


De nem kell 200-as IQ, hogy tudd, hogy nem lehet szimplán csak roston élni. A vega meg vegán étrendet inkább ne is emlegesd, amíg az alapokkal sem vagy képben. Nem egy vegán ismerősöm jár kondiba és mégis izmosak.

dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!