Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1 napos feltört, összekevert...

1 napos feltört, összekevert tojás tud ilyet okozni?

Figyelt kérdés
Tegnap rántottát vacsoráztunk barátnőmmel, volt egy feltört összekevert tojás a hűtőben, amihez még csaptunk párat, és az volt a vacsi. Megszagoltam azt, ami 1 napja feltörve volt a hűtőben, nem volt rossz szaga. Egy kis uborkát ettünk mellé, és zsemlét. Ez volt kb este 9kor. Hajnal 2kor rám jött a hányinger, és a hígfosás is, 4szer hánytam, és kb 15ször voltam wc-n a másik dolog miatt. Még most is rosszul vagyok, a páromnak viszont semmi baja, pedig ugyanazt ettük. Szerintetek mi lehet a bajom?
dec. 16. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Persze
dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Feltört tojást nem tároljuk.

Valószínű szalmonella, annak se szaga se színe nincs. A húson és tojáson telepszik meg.

Lehetett akár a friss tojás héján is, ez már sose derül ki.

Igyál sokat és takaríts magad után domestossal, mert így is negfertőzheted a barátnőd.

dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem. Hacsak nem 9 napja volt a hűtőben.
dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

És a szalmonella amúgy 40fokon pár mp alatt szépen el is pusztul,(férjem mestercukràsz , ő benne van a témában)tehát ha megsütve és gyanítom úgy ettétek a rántottàt, akkor ha volt is, amit nem hiszek szalmonella a dologban, az elpusztult.

A másik lényeges, hogy mindig mosd meg a tojás héját mielőtt felütöd, mert azon lehet max szalmonella, de magában a tojásban nem. Amúgy egy napja feltört és hűtőben tartott tojással semmi baj nem történik és ugyis hőkezelve eszi az ember. És a végső konklúzió: ha szalmonella lett volna, a barátnőd is beteg lenne és láz is járna mellé. Inkább valami vírus,amit csak te kaptál el, de valóban nem árt a wc és a fürdő napi többszöri fertőtlenítése, hogy más ne kapja el tőled.

dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha a heján volt, arról a kezére került és onnan a zsemlére. A barátnőd ezért nem kapta el.
dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De azért gondolom, hogy kezet mos miután tojást üt fel. Vagy lehet valakinek nem számít a higiénia. Amúgy a szalmonella fertőzést a barátnő is elkapja , nem a semmiért a fertőző osztályon kezelik a szalmonellàsokat , elkülönítve.
dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
4#Attól, hogy te nem hiszel a szalmonellában, meg a férjed mestercukrász,attól még a tojáshéjon ott van, és a zsemlét gondolom a kezével ette.
dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy a mostani bolti tojások héja fertőtlenítve van. Ha nem házi tojás volt, akkor szinte 100%, hogy nem szalmonella.
dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem az van hogy nem hiszek benne jaj Istenem! Hanem hogy tojás felütés után nem alap a kézmosás, csak nálam meg a jobb helyeken ahol tojással dolgoznak? De a szalmonella fertőzés amúgy sem múlik el egyébként egy éjszaka alatt, úgyhogy valami kis vírus lehetett, nyugi kérdező! Sokkal szarabbul lennél ha ez szalmonella lenne.
dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én még az életben nem voltam ilyen rosszul. Émelygek most is, lázat éjjel nem néztünk, csak reggel, akkor 37,7 volt. Valószínű éjjel több is. Nem gondoltam hogy egy akármilyen ilyen vírusos szar így le tud dönteni egy 29 éves embert.
dec. 16. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!