Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi édesség fér bele az...

Mennyi édesség fér bele az egészséges étkezésbe?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, az utóbbi időben igyekszem egészségesen táplálkozni (nem fogyás a cél), de az édességet nagyon szeretem, így minden nap eszek valamennyit belőle.

Általában napi 2-3 kocka csoki vagy mostanában 2-3 db szaloncukor az adagom. Ez mennyire fér bele egy egészséges étrendbe?

Plusz ha néha sütök (pár havonta szoktam, főleg a párom kedvéért), akkor ha eritrittel készítem, ehetek belőle nyugodtan én is?


Nektek mi fér bele az egészséges táplálkozásba?


dec. 18. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Ne egyél rendszeresen nagy mennyiségben bolti ultrafeldolgozott ipari édességet, továbbá ne vigyél be annyi kalóriát, hogy azáltal tartósan többletbe legyél, és hízz. Ha erre a két dologra figyelsz, akkor a világon semmi gondod nem lesz az édességekkel. Napi 2-3 szaloncukor, meg X havonta egy házi készítésű süti hogy ne férne bele akármilyen táplálkozásba? Ennél jóval nagyobb mértékű édességfogyasztás is beleférne.
dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Belefér!
dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A dietetikus szövetség hivatalos ajánlása napi 5 energiaszágalék hozzáadott cukor. Ez ha 1800 kaloriás étrendet veszel (165 centis 65 kilos nő sulytartása) akkor abból ez 22 gramm hozzáadott cukor. Ez kb egy szelet süti vagy 3 szaloncukor.

Ha nem heti tobbszor sutsz sutit akkor nyugodtan ehetsz belole akkor is ha cukorral keszited.

Ezek atlagos mennyisegek hosszutavon

dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!