Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy hónapja képtelen vagyok...

Egy hónapja képtelen vagyok nyers zöldséget enni, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Körülbelül 4 hónapja tudom,hogy inzulinrezisztenciám van. Elkezdtem dietázni egy darabig ment is,azonban már nem bírom megenni a zöldségeket Pl reggelire enni kellene tk.kenyeret, felvágottazt,sok zöldséget. Na nekem ez most nem megy egy ideje, főleg a szendvics plusz nyers zöldség. Mostanában inkább a főtt ételeket enném. Híznom is kellene mert nagyon vékony vagyok,de hetekig étvágyam se volt. Most nem tartom a diétát, örülök hogy van étvágyam. Vagyis cukrot és fehér lisztet nem eszem továbbra sem, de nem tudok reggelire az ajánlott ételekből enni így pl tk.pizzát eszem vagy spagettit, töltött káposztát akár reggelire is😂. Régen szerettem a friss zöldségeket (kaliforniai paprika,uborka stb) főleg reggel de most nem tudom lenyomni a torkomon. Voltam dietetikusnál, étrendet ír nekem viszont attól félek,hogy ha elkészül sem fogom tudni tartani azt,hogy egészséges ételeket eszem, vagyis nyers zöldséget. Gyümölcsöt bármennyit ennék,de nem lehet sokat sajnos. Van valami tanácsotok?

dec. 29. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyél párolt zöldséget. Nem főttet, pároltat.
dec. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sült zöldség.:)

Nagyon finom.

És szereted pl. a salátákat?

Akár ecetes, akár majonézes salátákat.

És a smootie-t?

Zöldséglevet?

Rántott zöldségeket majonézzel, tartárral, mustárral, kecsappal?

Húst ehetsz?


Ha a tésztát ennyire szereted, azzal rengetegféle módon lehet enni a zöldséget.

Pörköltnek megcsinálod például.


Padlizsánkrém, ajvár, avokadókrém?...

Sajtkrémmel is össze lehet keverni pépesített vagy darabolt zöldséget.

A hagyma is zöldség.

Körözött?...

dec. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Főzelék?...
dec. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen mindent szeretek amit felsoroltatok, csak azthittem mindenképpen szükséges enni nyersen is illetve,hogy reggelire nem jó ötlet a főtt étel. 😊
dec. 29. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:

nem kell mindent nyersen. van ami direkt jobb főve, párolva, sütve.

próbálj többfélét, mirelitet sütve, melegítve, sütőben olvasztva. tegyél rá amit lehet és szereted. variálj, kisérletezz :-)

dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én minden reggel főtt ételt eszek - bocs, sültet. Rántotta, lágytojás, wrap l(megpirítva a két oldala), palacsinta, mezei pirítós, stb., mert ezt kívánom.


Reggel nem kívánom a hideg ételt.

dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!